Zelí uvaříme ve vodě s divokým kořením, solí a kmínem do měkka, zahustíme smetanou s moukou a povaříme. Polévku lze doplnit kostičkami vařených brambor a vajec, nebo se obojí podává zvlášť.
Podělte se s přáteli o recept
Nenechte si ujít sezónní inspirace a recepty!
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
marbrun
|29. 1. 2016 08:34
Moje maminka i babička dělaly jenom "bílou" zelňačku. Vajíčko dávaly syrové do ještě vařící
se polévky a vidličkou promíchaly. Potom se polévka nalévala na šťouchané brambory se smaženou cibulkou. Famózní záležitost. V tradici doma pokračujeme. Polévka je oblíbenější než známější "červená"
U nás doma zbožňujeme kysané zelí, takže jsem ho tam naládovala ještě více a výsledek byl skvělý...
Ilona Galová
|4. 1. 2012 18:23
Dělám jí obdobně s kysanou smetanou.
Zdena
|6. 6. 2011 19:25
Obyčejná a dobrá polévka,podávám jí s bramborem na loupačku rozpečeným v troubě a do polévky dávám brambor jen trochu.
Di -
|12. 11. 2009 07:27
Tak téhle polévce se u nás doma říkalo couračka a jedla se na Štědrý den v poledne jako postní jídlo. Kdo se postil, viděl zlaté prasátko (??). Musím se přiznat, že mě moc nejela, ale protože mám ráda tradice, tak vařím na Štědrý den zelňačku ovšem s klobásou a paprikou. S postním jídlem to pak opravdu nemá nic společného, zlaté prasátko se nedostavuje ....
Jarka O.
|11. 11. 2009 20:53
My jsme to doma jedli s bramborama na loupačku, byly v míse uprostřed stolu a každý si osolil ten svůj brambor, ukousl a zajedl polévkou...mňam! Ještě ji občas dělám. Vejce k tomu nedávám, ale nemůže to s ním být špatné :-)
recepty 73
|11. 11. 2009 16:09
Recept je opsaný z časopisu,ale osobně jsem vyzkoušel.Brambory a vejce jsem podával zvlášť a koření jsem vařil v gázovém pytlíčku,abych ho nemusel pracně lovit.Je to takové nenáročné,rychlé.Množství koření nebylo přesně udáno,takže každý jak uzná za vhodné.Jiří