mám ráda tuto kuchtící stránku - řízek jsem dle návodu vyrobila a byl mňamózní - děkuji šéfkuchaři nevím, co mě to napadlo a začala jsem pročítat komentáře - probůh, lidičky - líbí se mi recepis, vyrobím a pochválím nebo už to prostě příště nedělám - pokud nemáš co hezkého říct, neříkej nic nemá cenu se dohadovat o pravopise - no a že se to tu hemží - myslím mezi recepty všemi je to ale o jídle, takže sem tam nějaká ta hrubka - sice to rve oči, ale budiž takže - buďme na sebe milí a mějme se rádi - ať vám chutná! :-)
Je opravdu lepsi rizek s cersvou strouhankou. Ja si ji pripravim tak, ze cerstve housky, rohliky, nejdrive pres noc namrazim, a pak je namrazene nastrouham na struhadle a mam peknou strouhanku z cerstvych rohliku. Strouhanka se hned sama rozmrazi a muze se pouzivat.
http://clubangel.cz/o-nas
mam rada tohle jídlo :-D
mam rada tohle jídlo :-D
Dobrý den, koukám tu na Vaše komentáře a hrůza..opravdu jsou lidi naštvaný na celý svět a ničeho si nevážej !!!! někdo si tu dal tu práci vše sepsat, chtěl někoho inspirovat, poradit...a žádný vděk... zamyslete se lidi...on to sem nedával přeci pro sebe :-( , je to pro Vás tak se tak koukejte chovat!!!
Nekolik zajimavych typu pokud jde o pripravu o brambor, jsem nasla tady http://www.vseovareni.cz/tipy-a-techniky/skola-vareni-nepostradatelne-brambory/
ahoj jak e máte máte hezký recept a je moc dobrý udělaly jste ho moc dobrý ahoj papapaapap
To je samé kokodáááák, ale komentáře by měly být k receptu, ne??? Tak šup šup Kláro, Olgo, Zoro, Daniello a pod. Jakpak jste vy uklohnily tento božský a jedinečný řízek a proč se ani jeden z vašich komentářů k němu nevztahuje??? S pozdravem ´koko vejcim zdar´!!!
Zorka, ako sa hovorí, "zobrala si mi to zpera", to znamená, že s Tebou úplnesúhlasím, čo sa týka komentárov od tohoto mena.
Zorka, úplne s tebou súhlasím, ja už na túto stránku chodím veľmi málo. Jej úroveň vďaka niektorým prispievateľom komentárov veľmi klesla a majiteľov to ako vidieť vôbec netrápi. Škoda.
Ivi, je to pravda, upadá to tu. Písala som na adresu čo majú v kontaktoch, už so to asi tri týždne, ale odpoveď žiadna. Je síce čas dovoleniek, ale v dnešnej dobe to pri takejto práci vôbec neospravedlňuje. Stačí zobrať so sebou notebook a pripojiť sa na internet, toť vše. Podnikám a tiež to takto riešim, nehovoriac o tom, že toto asi nie je firma s dvomi pracovníkmi. Je to ľúto, lebo za starých čias to tu bolo fajn, ale už chodím radšej na iné stránky. Nie som jediná, ale majiteľom to asi neprekáža.
Zorko, přesně tohle mi napadlo.Smůla,že se stránky takhle poškozují hloupými a admini jen přihlíží.Byl do skvělý web,prima lidi a recepty, nyní prostě úpadek jako ve všem .Pěkný den všem uživatelům :-)
Pepíček Jelito, Vaše "meno" Vás plne vystihuje - je jasné čím rozmýšľate.
ostatne vime, ze jsou to prave tito lide, kteri nevyzkouseli a rozdavuji se nejvic, kteri pridali spatne hodnoceni. Jeste, ze sem chodi i par slusnych a inteligentnich lidi, kterym to nevadi.
Co me vadi, je nekultivovanost prispivajicich. Napadani by bylo, kdybych nemel zadne protiargumenty a sproste kritizoval praci druhych, aniz bych sam neco vytvoril. Mam dostatecne znalosti na to, mam dostatecne kulinarsky-historicke znalosti o nejznamejsich pokrmech sveta na to, abych mohl prezentovat fakta. Zde nejde o muj vlastni nazor, ozivam se tehdy, kdyz nekdo se nekdo snazi poupravit si historicke skutecnosti nebo kdyz zacne urazet ci shazovat pokrmy, ktere ani neokusil, a kdyz sam, jak Daniela spravne podotkla, nezverejnil vubec nic. Nazor na jidlo muze mit clovek totiz az tehdy, az jej clovek mel v ustech a na jazyku, jinak to neni nazor ale omezenost. O fekalnich vyrazech, ktere obohacuji slovni zasobu nekterych z nas radeji pomlcim...
Až si z toho vašeho pohoršování nad každou krávovinou a napadání každého kdo má jiný názor než vy naděláte do gatí, tak si z toho udělejte obklad na palici, nic jiného už Vám nepomůže!!!! Hahahaha! Speciálně Di, Zora a podobné kokoko.
Patriku, tech zakomplexovanych rypalu je zde vic, prectete si komentar na Florentsky teleci rizek. Tato "dama" take umi pouze kritizovat, vsechny a vsechno. Nic si z takovych chudaku nedelejte. Recept zde nemaji ani jeden.
Oproti klasickemu Wiener Schnitzel je jeste tenci a vyuziva pri smazeni mene tuku (rostlinneho), to z nej ovsem v zadnem pripade nedela zadny originalni vidensky rizek. Stejne tak nnetvrdim ja, ze muj rizek je originalni, je proste jiny a jak je videt v komentarich: chutnejsi. Na strankach jako jsou tyto je prostor pro kreativitu, napady a navrhy, ne pro omezenost obzoru a inteligence (pri vareni).
Pane (radoby)chytry az je treba mu nastavovat misku. Jsou tu 4 stranky komentaru lidi, kteri jsou z tohoto receptu a jidla nadseni, a to, ze sem prijde jeden clovek, ktery je nsatvany na cely svet a svuj zivot a ma potrebu si svou zlost vybijet v komentarich k receptum, ktere byl moc liny vyzkouset by mohlo ovlivnit jen mentalne retardovaneho cloveka. Vase remeslo je zrejme sirit polopravdy, spatnou naladu a urazlive popichovani slusnych uzivatelu tohoto webu. Az sam jednou vezmete varecku ci panvicku do ruky a date si tu praci neco dle receptu uvarit, pak se tady muzete rozdavovat, do te doby doporucuji sklidnit hormony a mlcet. Tento recept je inspirovan sefkucharem s hvezdickou jedne renomovane Videnske restaurace a mnou upraven. Rizek ktery propagujete vnikl v 60tych letech jako rizek NA VIDENSKY ZPUSOB a ktery je proto znamy pod nazvem "Figlmüller Schnitzel".
1. Rízek nenaklepeme, ponevac rezník se Vás ptá, na co to bude a nikdy nekrájí tlustsí nez 4-5 mm.2. Jestli solíme rízek (a to jenom z jedné strany), NIKDY nesolíme vejce!3. Ta kombinace másla a oleje se delá casto v Nemecku, jenze s jiným olejem. Ve Vídni ani na nádrazí a ne jeste v restauraci taková zverstva nedelají.4. Kdyz Vás skutecne zajíma, jak se Wiener Schnitzel delá, tak navstivte ve Vídni restauraci Figlmüller, známou nejlepsím Videnským rízkem na svete a pak uvidíte, ze Vase "vynálezy" mohou být zajímavé pro Vás, ale recept jako Wiener Schnitzel není treba "vylepsovat" necím, co Vy pak nazývate "á la šéfkuchař". Jiste znáte prísoví: "Ševče, drž se svého kopyta!"
Cerstva strouhanka je opravdu lepsi. Protoze je tezke udelat ji z mekkych, cerstvych rohliku, tak ja je dam nejdriv ty rohliky zmrazit a pak je nakrajim zmrazene na kostky a hned rozmixuju.
Držela jsem se doslovně receptu a musím uznat, že oproti "klasickému" řízku je to úplně o něčem jiném. Velká pochvala za recept :))
On Patrick Schmitt nikam nezmizel, koukam, co se děje kolem mych receptů a spokojeně mlčím. Uvidím, kdy zase něco přidám...posledně jsem si upekl geniální pizzu, lepsí jsem nikdy nikde nejedl...Tak možná o tu bych se mohl podělit. Ale mám také jiné starosti osobní i pracovní, které mi kradou čas a kazí náladu...co naděláme. Ale začínáme se bavit zase o všem jiném než o receptu ;-)
Jó Patrick Schmitt, kampak asi zmizel? Jeho komentáře někdy metaly blesky, ale bylo to o něčem, mělo to smysl! A jeho literární zpracování receptů bylo nedostižné! To se hned poznalo, že někdo okopíroval právě ten jeho text.
Chtěla jsem tento recept vyzkoušet,avšak jsem udělala chybu,když jsem zklouzla pohledem dolů na komentáře Patricka a Di.Jejich slovní výměny názorů mi nějak zkazily chuť :-)
nebylo to az tak narocne, delala jsem presne dle receptu, akorat jsem mela vepr. kotletky, ktere jsem vykostila - klepala ve folii, smazila bramburky na masle - akorat teda cerstvou petrzelku na Aljasce momentalne nemaje pouzila jsem susenou ceskou majoranku, sezrala kolecka citronu i s brusinkama a vsecko vylepsila hl. salalem se slaninkou - salatek krehoucky od meho oblibeneho farmare - nedovedu to blaho slovy snad ani vyjadrit - autor receptu mel pravdu - neni rizek jako rizek
Tak, tak ;-) Stejně tak zítra vyzkouším podruhé uvařit jedno jídlo, na které jsem si oproti poslednímu pokusu vymyslel vylepšováky a pokud budu spokojený, tak ho sem pošlu, s obvyklým podrobným popisem a zajímavostmi. :-) Nicméně bychom se na tomto místě možná měli začít věnovat opět vídeňskému řízku, když píšeme pod recept "Wiener Schnitzel". :-)
Víte Patricku, Vy jste dost specifický případ. Když člověk dostane nový recept - pravděpodobně ne od toho, kdo pokrm někdy vynalezl - většinou si ho přizpůsobí obrazu svému a pak ho pošle dál - rozdá kamarádům, kterým chutnalo, nebo třeba pověsí na web. Slohově většinou v podobě udělej těsto z uvedených surovin, zamíchej, upeč. A tak to jde dále dokola. Jenže Vy navíc ještě návod literárně ztvárníte a podle autorského zákona každý text, který kdokoliv napíše, je jeho majetkem. Zatímco si myslím, že běžného zápisu kolujícího receptu se to netýká a ani týkat nemůže, Váš text už je něco jiného. Okopírovat jej a vložit jinam bez uvedení zdroje není fér. Ostatně já bych si to nedovolila ani s tím jednoduchým receptem, to je moje nemoc z povolání. Bohužel na internetu s tím asi nic neuděláte. A to se najdou i tací, kteří klidně nakopírují kus cizí knihy a vloží ji do své jako svůj text. je to krádež jako každá jiná, ale bohužel se to tak nebere. I opisovat se musí umět!!
Di, on ten smajlík společně se závěrečnou větou oného komentáře už se tam nevlezl a musel jsem to dopsat do dalšího komentáře: "Víc jsem k tomu neřekl. ;-)". Ten smajlík měl zdůraznit, že to nemyslím zle.
Jinak jsem včera na jednom webu náhodně narazil na doslovně ukradený recept mého ohnivého koláče, samozřejmě záměrně bez toho, aby se tam nacházel údaj, kdo je autorem receptu, což mě pochopitelně trošku naštvalo, protože, když už píšu recept na nějaký pokrm s velkou tradicí, tak recept jídlo vždy nejdříve několikrát uvařím a postupně modifikuji a vylepšuji, až mám nakonec recept, s jehož výsledkem jsem spokojený. Hodně pak zamrzí, když to někdo jen tak okopíruje, aniž by se zeptal nebo se o mě alespoň zmínil, takže se připujuji k tomu, co jste napsala ve Vašem P.S. ;-)
Ale já žádného smajlíka nevidím! Jak je to možné?
Ale, paní Di, vždyť to nebyl žádný útok na Vaši osobu. Kdybych to měl v úmyslu, tak to vypadalo jinak a myslím, že jsem neškodnost mého komentáře ve vztahu k Vám jasně zdůraznil i použitím smajlíka. Já samozřejmě vím, jak byl Váš komentář míněný. Jen jsem chtěl ještě zdůraznit, že ghí je sice přepuštěné máslo, to ovšem hned několikrát v rámci zdlouhavého procesu a tímpádem tam je jistý rozdíl. To přece není útok, ale dodatečná informace pro lidi, které zaujalo, co ghí vlastně je.Pokud Vám to vyznělo jako útok, tak se omloiuvám, ale ještě jednou, nebylo to tak vůbec míněné.
Až na ten přechodník také souhlasím s Di.
To P.S. mi ulétlo, tak jej musím přidat, abych předešla případné smršti výtek: Co jsem napsala neznamená, že schvaluji doslovné "kradení" textů jako takových a přisvojování si jejich autorství. Vždyť jde vždy podotknout, že tento recept mám od Aničky Téaté z tohoatoho webu!
Ani Vy, Patricku Schmitte, nečtete komentáře, na něž reagujete, příliš pozorně a nesnažíte se pochopit jejich smysl, zato raději okamžitě ježíte hřbet s pocitem, že se Vás chce někdo dotknout. Já se Vás totiž chtěla tak trochu zastat, ale nebojte, poučena vývoje událostí, to už nikdy neudělám! Nicméně si stále myslím, že vídeňské hospodyňky přepouštěly máslo již v polovině 19.století, kdy stařičký maršál Radecký ochutnal v Miláně smažený řízek, který prý vynalezli staří Řekové. Nadšen tímto pokrmem, daroval recept císaři Františku Josefovi, aby se v různých obměnách rozlétl po celé rakouské říši. Nemaje friťáků a fritovacích olejů, vysmažila jej některá z tehdejších hospodyněk určitě také na másle. Z toho plyne také poučení pro ty, kteří se snaží zabránit šíření receptů z webů na web, z domácnosti do domácnosti: Jídlo není autorské dílo, recept koluje a mění se a nalézt jeho skutečného původce většinou opravdu nejde. P.S.
Víc jsem k tomu neřekl. ;-)
Nechci se opět jednou pouštět do hádek okolo mých receptů a už vůbec ne s lidma, kteří by si ani neudělali tu námahu recept vyzkoušet, nicméně si neodpustím dvě poznámky. Kdybyste Vy, pane Jozef, četl recept pozorněji, tak byste věděl, že poukazuji na to, že se dříve smažilo převážně na sádle, a tak byste nemohl mít řeči ohledně ghí nebo uvedených olejů. Je to moderní modifikace jak ještě navíc vylepšit chuť a kvalitu řízku. Nebráním Vám v tom, chodit si do své oblíbené restaurace, když ovšem vidím Váš nezájem si řádně přečíst, co píšu, tak bych Vás chtěl poprosit, obšťasňovat Vašemi komentáři lidi někde jinde. Mimochodem Wiener Schniitzel je známý celosvětově, i když Milanese též existuje, s původem to ale nemá nic moc společného. A druhá věc, paní Di, nikde jsem neřekl, že přepuštěné máslo se vynalezlo v Indii, jejich příprava verze přepuštěného másla, tedy ghí, je jen trošku komplikovanější a zdlouhavější, zato ale asi určitě ještě kvalitnější a ve světě známější.
Presne tak, p.Di-, úplne s vami súhlasím.
Už to vidím, dělaly to naše babičky!
Ghí - neghí, přepuštěné máslo není žádný indický vynález. Jak už bylo naznačeno, máslo se přepouští i v českých zemích a dělali to už naše babičky, aby je uchovali déle, aby odstranili z čistého tuku vodu apod. Takové máslo používali i na pečení. Vzhledem k provázanosti a našich a rakouských zemí, znali tento postup nepochybně i v rakouské hospodyně. A jak to doopravdy bylo s historií skutečně "vídeňského" řízku, který rozhodně nebyl vynalezen v Milánu, popisují manželé Pinkovi v knize Receptář ve znamení zvěrokruhu. Ostatně Milán patřil po celé 19.století k habsburské monarchii.
Autor pouzil názov "Wiener Schnitzel", vseobecne známy v strednej Európe. Vo zvysku sveta je známy ako "Milanesa", pretoze jeho pôvod je v Taliansku. Tam sa ovsem na jeho prípravu arasidový ani kukuricný olej nepouzíva. Ghee je súcastou indickej kuchyne a teda nemá s prípravou nic spolocné.Vo Viedni v restaurácii "Figlmüller", povazovanej za miesto, kde sa pripravuje najlepsí Wiener Schnitzel na svete, dostanete pol citróna. Zemiakový salát len na poziadanie, ochutený tekvicovým olejom.
Já jsem se v německy mluvících zemích setkala s majonézovým bramborovým salátem snad jen jednou. Jen bych k popisu paní Natalie připojila, že ještě teplé nakrájené brambory se polijí horkou hovězí polévkou (třeba z kostky), přidá se ocet a olej. Brambory by měly být takového druhu, aby se tekutina vsákla. Vzhled připomíná majonézový salát, ale není tomu tak. Někdy Vám k němu nabídnou ještě remuládu (tatarku).
Moc pěkný příspěvek, pane Oldřichu. :-)) Něco na tom bude. Němčina ty výrazy např. skutečně rozlišuje. Skutečný znalec jemností atd. se tam nazívá Gourmet a nikoliv Gourmand, což má jiný význam. Na druhé straně české slovo gurmán, které je tedy ne docela správně převzato a chápáno už má v těchto krajích takovou tradici, že jeho význam ve smyslu gurmet je dokonce již zapsán do slovníku cizích slov a pravý smysl, tedy nenažranec, praticky úplně zanikl...I tak je to dobrá připomínka :-)
http://lieskovsky.blog.sme.sk/c/89928/Ste-gurman-alebo-gurmet.html :0)))
Inu, je to tak, že v dnešní době se k řízku podává vše co si člověk jen přeje. Petrželové brambory jsou narozdíl od např. hranolek spíše typicky rakouskou přílohou, jelikož hranolky pocházejí z Belgie, stejně tak jak pěstování rýže není právě nejtradičnější rakouskou doménou. Proto uvádím jako tip ohledně přílohy petrželové brambory. ;-) Popsaný bramborový salát paní Natálie je samozřejmě také možnost, to je taková domácká varianta, každopádně mám na mysli to, že kdo chce jíst stylově, jak ve Vídni, ten by se měl výhnout tomu českému salátu s majonézou. Ńikomu jej však také nezakazuji. :-) Já ,jako Gurmán (což je mimo jiné člověk, který si umí uvědomit typické, tradiční zvyky podávání pokrmů), jen dávám doporučení. ;-)
Souhlasim z pani Natalii,take jsem se setkala s tim,ze jsem casto k rizku dostala ryzi a nebo popsany bramborovy salat.Daval ale za pravdu i panu Patrikovi,ze brambory z petrzelkou jsou k rizku take vynikajici.A jeste k tomu chci dodat,ze se k rizku i velice casto podavaji hranolky.Ale jak uz napsal pan Patrik,prilohu si kazdy vybere podle sve chuti.
neměl brambory, tak jsem si k tomu udělal těstoviny, zakápnuté oliv. olejem a ochucene petrželkou, taky neobvyklé... ;-) Jinak jsou ale ty petrželové brambory takovou klasikou, na které si rád pochutnám. :-)
Pane Oldřichu, možná máte pravdu, možná ne. Otázkou je, zda bude více lidí vyhledávat přímo výraz vídeňský řízek nebo zda si více lidí prohlíží kategorii pokrmů z masa, kde se tento recept nyní nachází právě kvuli cizímu názvu, který proto musí stát v úvozovkách, na prvním místě. Ukáže se to časem. ;-) K Vašemu dotazu proč příliš silně nepřitlačovat strouhanku: U dobrého řízku se má obal místy uvolnit od masa, mají tam tak být - jak bych to řekl - "vzduchové bubliny". Když vyvinete příliš velký tlak, tak se Vám pak nemusí podařit toho docílit. Suchou strouhanku jsem ještě nenapařoval...a to už se mi zdá i pohodlnější v mixéru rozsekat ten rohlík nebo housku. :-) Jinak k příspěvku paní Natalie: Každý si samozřejmě může zvolit přílohu, která mu chutná nejlépe. Co popisuji v receptu jsou jen návrhy, které se často návají ve specializovaných vídeňských restauracích. Posledně jsem ale např.
Jen malý dodatek k těm přílohám... K řízku se velmi často podává rýže - v ČR poněkud nezvyklé, nebo bramborový salát (vařené brambory nakrájené na plátky, cibule, cukr, sůl, ocet - a hotovo)
Patriku, škoda,že jste se nedržel českého názvu. Časem asi Váš recept zapadne a nastupující kuchtíci narazí na recept (zatím je pouze jeden) který nebude s čím porovnat. Nechci se zabývat tím, v čem se dost liší (hmotnost, tloušťka po naklepání) ale naopak tím, co mají společného: přitlačení strouhanky. Já to dělám stejně, ale starého psa... Kam se vrtnu, všude čtu, vidím, slyším: lehce protáhneme strouhankou, nepřitlačujeme! Ví někdo PROČ? ... Čerstvá strouhanka: no, ještě jednou to zkusím, pokud to můj mixer zvládne. Teď mě napadlo - nezkoušel někdo napařit na cedníku suchou strouhanku? Nebo v miklovrnce?
To v první části mého předchozího příspěvku mělo být mimochodem nejvhodnější tuk a ne chuť. Zmiňuje se o tom myslím i stránka, kterou uvedl pan Oldřich. Na nich se člověk také dozví, jak se Ghí vyrábí. Jinak...já se taky vždy rád dozvídám nové věci, pane Oldřichu. Na světě existuje tolik různých dobrot a šikovných pomůcek, že by člověk potřeboval několik životů na to, aby o všem mohl alespoň jednou slyšet, o ochutnání ani nemluvě... ;-)
Hmmm, zase o něco chytřejší! GHÍ... např. http://www.varime-detem.cz/tisk?id=165&tp=a
500g hotového Ghí může vyjít klidně na 150-250 Kč, což je s ohledem na množství, které je třeba použít, na smažení řízků horentní částka...Někoho to ale může zajímat i tak, je to taková zajímavost. ;-)
Paní Marie popsala klady takové "čerstvé strouhanky" celkem přesně. Je to mimochodem podobné, jak když se pokusíte dělat topinky z čerstvého chleba a z chleba starého, tvrdého. Ten starý nasákne mnohem více tuku a bude méně chutný a kvůli obsahu tuku rovněž méně "křehký" a křupavý. Jinak je možné využít i rady pana Oldřicha, pokud se bojíte přepalování másla, které však do jisté míry může regulovat i přidání některého z uvedených (nepřepalujících se) olejů. Ty, které ale zaujal návrh pana Garguláka, bude možná zajímat "Ghí", mnohem známější název pocházející z Indie označující právě přepuštěné (převařené či přečištěné) máslo, zbavené škodlivin a cholesterolu. Ghí představuje nejkvalitnější a pro člověka nejvhodnější chuť. Je i chuťově lepší než klasické máslo a lze skladovat až rok i mimo lednicku, avšak je výroba kvalitního Ghí časově velmi náročná (může trvat i přes 24 hodin) a nákup hotového Ghí je velmi nevýhodný.
Paní Marie popsala klady takové "čerstvé strouhanky" celkem přesně. Je to mimochodem podobné, jak když se pokusíte dělat topinky z čerstvého chleba a z chleba starého, tvrdého. Ten starý nasákne mnohem více tuku a bude méně chutný a kvůli obsahu tuku rovněž méně "křehký" a křupavý. Jinak je možné využít i rady pana Oldřicha, pokud se bojíte přepalování másla, které však do jisté míry může regulovat i přidání některého z uvedených (nepřepalujících se) olejů. Ty, které ale zaujal návrh pana Garguláka, bude možná zajímat "Ghí", mnohem známější název pocházející z Indie označující právě přepuštěné (převařené či přečištěné) máslo, zbavené škodlivin a cholesterolu. Ghí představuje nejkvalitnější a pro člověka nejvhodnější chuť. Je i chuťově lepší než klasické máslo a lze skladovat až rok i mimo lednicku, avšak je výroba kvalitního Ghí časově velmi náročná (může trvat i přes 24 hodin) a nákup hotového Ghí je velmi nevýhodný.
Ke smažení se používá tzv. šmolec = převařené máslo
To je pohádka! Autor je zcela jistě výborný kuchař, je vidět, že jídlo připravuje s láskou. Určitě si někdy smažení řízků takhle vychutnám...
Já jsem na čerstvou strouhanku přišla náhodou, když rodinka chtěla řízky a strouhanka nebyla. Od té doby jinou než čerstvou strouhanku nepoužívám. Dělám si ji do zásoby - do mrazáku - a ta chuť je skutečně jiná. Nesaje tolik tuku a je křupavější. Používám ji i na květák a všechny řízky, včetně ryb.