Co takhle to neotačet a nechát zapéct v troubě. Chvili na vrchni gril. ;-)
Omeleta (ať je jakkoliv tlustá), se nerozpadne, pokud ji obrátíte následujícím způsobem: Přikryjte pánev talířem a otočte ji vzhůru nohama, abyste omeletu přemístili na talíř. Pak už jen omeletu nechejte sklouznout z talíře zpátky do pánve a dopečte. Ani při nandávání na talíř se omeletu nesnažte ničím nadzvedávat, ale prostě si ji trochu nadhoďte na okraj pánve a odsouváním pánve ji nechte sklouznout na talíř. Pokud nechcete mít omeletu moc tlustou, není nic jednoduššího než ubrat podle oka ingerdiencí, aby jich bylo akorát do vaší pánve. Také je možné rozdělit omeletu po upečení z jedné strany na 2 nebo 4 části, ty pak můžete jednoduše zvlášť otočit. Čtyři miniomelety jsou lepší než jedná míchanice. Další možnost je dělat omeletu v troubě. Pak nemusíte obracet nic. Já většinou nedávám až tolik různých ingrediencí, dávám spíš vyniknout několika chutím, ale i tato kombinace je moc dobrá. do omelety se může dát skoro vše (zkoušela jsem i tuňákovou :-)). Výše uvedený recept beru hlavně jako lákavou inspiraci ;-)
Tento recept je trochu nešťastný. Jak psala Tanja, dát tam všechny ingredience, budu pěkně naštvaná. :D Zkusila jsem to pouze s polovinou a i tak z toho byl jeden velký trhanec. Chuťově je to dobré, proto za 2.
Viz. Slovník pojmů: blanšírovat - prudce spařit jídlo ve vařící vodě a rychle ho zchladit.
co je blansirovat?
Výborné, bohužel má to jednu chybu - pokud nemáte skutečně obrovskou pánev co do průměru, tak z toho omeletu neuděláte. Prostě je moc tlustá a rozpadne se. Takže buď dáte méně všech ingrediencí, nebo budou výsledkem míchaná vejce se zeleninou.