včera uvařeno, neslyšely jste to pomlaskávání?mooc dobré.ještě jsem udělal k tomu papání zbytek zelíčka jen tak s vegetou,bašta.sice to bylo s krůtího maska, ale mňam,príma recept:-)
Vynikající, do závitku jsem přidala plátek anglické slaniny. Takže hodnotím za 1 a koukám - 2 stránky cintání a dosud žádné hodnocení!
Dělala jsem dnes k obědu a musím jen pochválit vynikající recept.Měla jsem doma zbytek křenového zelí s feferonkou,ale i s ním to byla mňamka.Do šťavky jsem nakrájela zbylý párek a přihodila najemno nakrájené 2 listy červeného hlávkového zelí.K tomu chlupaté knedlíky a boule za ušima u všech strávníků byly zaručené.
Děkuji všem za rady,opravdu dobré jídlo a br. špalíčky skvělé.A to mám doma docela zmlsance.Dávám 1.
Zdenko, já závitky peču v zakrytém pekáčku nebo skleněné Simaxové míse s víkem.POdleju je vodou a nechám cca půl hoďky dusit, pak se kouknu, doleju vodu a peču už bez přikrytí za přelívání závitků tou šťávou do měkka.Musíte sem tam do toho píchnout vidlicí nebo vidličkou...-) Dělám je z vepřového plecka a to je docela rychle hotovo.
Záleží jaký druh vepřového použijete.Jak silné jsou plátky ,velikost atd.Prostě praxe.Ale toto bych odhadla při teplotě cca 200°C tak na půl hoďky.Odhad dle barvy a zkusit i když by se to dělat nemělo píchnout do masa.Musí být měkké.Nebo koupit a používat gastro teploměr,který měří teplotu uvnitř masa.Ta signalizuje stupeň propečení.Je to dražší záležitost.Nejlepší prostě je zkusit,jak je maso měkké.Třeba kousek odkrojit a ochutnat.:-) PS
Zdenko, já se omlouvám, že neumím odpovědět. Jak už jsem psala jinde v diskusi, jsem kuchařka začátečník. A protože mám z toho vaření pořád strach, tak to praktikuji tím stylem, že se pořád dívám, jestli už to není a na hodiny jsem to neměřila. Určitě to ale poznáte, až to prostě bude jako opečené. Snad zkušené kuchařky poradí lépe.
Jak dlouho se závitky pečou,chci je zítra zkusit a nerada bych to zkazila,děkuji a zdravím
Ďakujem, za vysvetlenie. Teraz vidím, že to prakticky poznám. U nás sa tomu hovorí zemiakové šúlance. Večšinou ich robímak mi po nedeli zostanú varené zemiaky. Zostrúham ich,dám jedno vajíčko, soľ, a toľko hrubej múky, aby sa stým dalo dobre pracovať.Aj ja robím šúlky 3až5 cm dlhé, po vyvarení ich ale pomiešam so smaženou strúhankou, tie sa môžu konzumovať sladké aj slané, alebo makom na sladko. Pred nimy cesnačka a obedje typ top. Klára
Klárko, přesně jak popsala Di, souhlasím naprosto se vším. Z těsta udělám placku vysokou asi 1,5 cm a nožem rozkrájím na špalíčky asi 2 x 2 cm. Dělám je raději, jsou dřív uvařené. Zdravím
Zelí ve šťávě je výborné, mám zde podobný recept "Chropyňské závitky", u nás patří k oblíbeným.
Kláro, uděláte si těsto na bramborové knedlíky. Vyválíte dlouhé "šulánky" (tady mi chybí správné slovo, co se válí, když se plete vánočka?), které nakrájíte na malé kousky - šplíčky. Vhodíte do vařící osolené vody, když vyplavou na povrch, necháte ještě malou chvilku povařit, pak vyndejte. Vypadá to pracně, ale je to rychleji hotové než klasické knedlíkové šišky.Uvařené můžete také promíchat s kyselým zelím (další den ohřáté jsou nedostižné).
Lidko, ako sa robia bramborové špalíky? Mohli by ste to popísať? Ďakujem Klára
To jsem také zkoušela, přidat trochu zelí do té šťávy. Té šťávy udělejte dost, aby se tím dobře omastily ty knedlíky. Lído, přesně tak, u nás patří tento recept také k nejoblíbenějším.
Jj, chlupaté knedlíky jsou k tomu naprosto úžasné!
Jani ,tento recept patří u nás doma k nejoblíbenějším a nikdy mě nenapadlo k tomu udělat chlupaté knedlíky! Dělám k tomu bramborové špalíky, ale chlupaté budou určitě lepší.Jestli můžu poradit, tak trochu zelí dejte i k závitkům, udělá se výborná štáva.Dobrou chuť !! Lída
Tak si myslím,že hned zítra to vyzkouším na oběd.V mražáku mám i chlupaté knedlíky,tak by to k tomu asi taky šlo,ne?