Umytý brzlík vaříme asi 5 minut ve vroucí osolené vodě. Potom z něj stáhneme blánu a odstraníme žilky. Podáváme s hořčicí, nastrouhaným křenem nebo křenovou majonézou a slaným pečivem. Můžeme ho nechat vychladnout, nakrájet na plátky, obalit v trojobalu a smažit jako řízky.
Pane Jane, já jsem recept nevložila jako publikaci do časopisu věnovaný gastronomii, ale jako svůj recept, který dělám pravidelně a ráda! Jinak vám vřele děkuji za váš názor. ;-)
Eliška
|18. 1. 2011 15:28
Souhlasím, že recept nahoře je barbarství :'( . I jen osmahnutý nebo upečený brzlík na másle je lahůdka. Hořčice, křen a křenová majonéza přerazí úžasnou chuť. A při ceně brzlíku doporučuji autorce, ať si radši koupí ke křenu telecí párek a ne telecí brzlík!!!!
jan.k
|8. 1. 2011 16:00
Vazeni ! Brzlik (rustova zlaza u telat, v pozdejsim vyvojovem stadiu zmizi, u dospeleho skotu jiz neexistuje) je prilis vzacna pochoutka na to, abychom ji uvarili a jedli s horcici a krenem jako vulgarni ovar nebo pecene veprove koleno, pripadne obalovali a smazili jako rizky ! Pani Kadlecova, ve vasem postupu pripravy je opravneny pouze navod k odblaneni brzliku. Zbytek je urazka zakladnich principu gastronomie ! Doporucuji pripravit brzlik se smrzovou omackou (smrz je houba, lat. Morchella esculenta). Do omacky jsou potreba salotky, bile vino, trochu hoveziho nebo teleciho vyvaru, smetana, pepr, sul a samozrejme smrze (susene ci nakladane, cerstve rostou pouze na jare). Smrze lze nahradit liskami. Brzlik nechat osmahnout na masle 3-4 minuty, pote zalit pripravenou smrzovou omackou. Prilohu dle chuti. - Toto je zjednoduseny recept, profesionalni kuchari ve Francii, kde osobne ziji, pripravuji brzlik obvykla narocnejsim zpusobem.