Vyzkouseno. Vyborne, mohu vrele doporucit. Delala jsem z kurecich stehen bez kuze a maso bylo krehoucke a stavnate. Kdo by chtel prece jenom peci s kuzi, urcite by bylo lepsi slaninu nacpat pod kuzicku, ale take si myslim, ze to bude chutnat jinak. Tento recept je jednoduchy a vyborny, radeji bych nic nemenila. Smetanu jsem dala slehackovou.
Jéééj dievčatá, ja keď napíšem u nás, nemyslím celé Slovensko :)))) To by bolo divné, nie ? Veď napr. Košice a Prešov sú od seba 30 km, a vo varení je veľký rozdiel v niektorých veciach. Takže ak napíšem u nás, myslím Prešov, som, čistokrvný "koňar" :))))
Šľahačková smotana sa na Slovensku bežne používa do varenia, len možno Terezka ju nemá vo zvyku požívať. V tomto prípade súhlasím so Sylviou, že menej tučná smotana neurobí takú chuť omáčky ako šľahačková. Ale každý nech si spraví podľa svojej chuti .
Tak tohle nevypadá vůbec špatně a navíc to má mé sympatie, protože se to peče v pekáčku a jídla z jedné nádoby já prostě miluji..... určitě vyzkouším.
Já znám slovenské recepty z různých slovenských televizí a tam se běžně šlehačka do vaření používá, u nás je to šlehačka, slováci říkají šlehačková smetana.
Danka, netvrdím, že sa vôbec nepoužíva, ale vo väčšine prípadov nie. Keď som vyrastala, tak väčšina ľudí kupovala smotanu od dedinských ženičiek na trhu, a tá teda mala určite viac tuku ako dnešná šľahačková :))) Rovnako sa kupoval tvaroh, aj maslo... Tvaroh dostať niekedy aj teraz., občas aj smotanu, tú možno rezať :))) Len už málo ľudí aj na dedinách chová kravy. Ono tá smotana mala úplne inú chuť ako tá šľahačková z obchodu. Ja osobne sa smotanám vyhýbam, ale tuk zvýrazňuje chuť, takže máš pravdu, každý nech si dá podľa svojej chuti :))) Danka, ale na Slovensko občas chodíš, nie ?
Terezko, již několikrát jsem v různých komentářích od tebe četla, že na Slovensku se šlehačková smetana do vařených jídel nepoužívá, že je to spíš doména české kuchyně. Já nevím, ale my jsme doma běžně šlehačkovou smetanu používali i na vaření. Nechci zde polemizovat o množství tuku a o zdravé výživě. Jenom chci říct, že i na Slovensku se šlehačková smetana běžně používá i pro tepelnou úpravu jídla. A používala se již v době, když jsem tam vyrůstala a bydlela. Od te dobyuběhlo již moc roků. Bohužel víc než čtvrtstoletí. Zdravím všechny na Slovensku a důležité je, že chutná, že si rozumíme a nech si každý smetanu do jídla vybere podle svého uvážení.
Terezko, již několikrát jsem v různých komentářích od tebe četla, že na Slovensku se šlehačková smetana do vařených jídel nepoužívá, že je to spíš doména české kuchyně. Já nevím, ale my jsme doma běžně šlehačkovou smetanu používali i na vaření. Nechci zde polemizovat o množství tuku a o zdravé výživě. Jenom chci říct, že i na Slovensku se šlehačková smetana běžně používá i pro tepelnou úpravu jídla. A používala se již v době, když jsem tam vyrůstala a bydlela. Od te doby již uběhlo moc roků. Bohužel víc než čtvrtstoletí. Zdravím všechny na Slovensku a důležité je, že chutná, že si rozumíme a nech si každý smetanu do jídla přidá podle svého uvážení.
Na takovéto zapékání je stejně nejlepší klasická šlehačka 30%. Smetana 12% neudělá takový ten sos, který je na tom nejleplší.
Jednou jsem omylem zapomněla kůži odstranit a chuť byla úplně jiná a zdaleka to nebylo ono.
Magduška, obyčajná kyslá smotana má 12% tuku a potom sa predáva pochúťková kyslá smotana, tá má 16 % tuku. Ale na varenie sa šľahačková u nás nepoužíva :)))
Tady jsou zakys. smetany s více % tuku. Já kupuju v Plusu např. 18% zakys.smetanu.
Ja by som radšej nechala tú kožu a nedávala šľahačkovú smotanu, ale 12% smotanu na varenie. U nás sa vôbec na varenie šľahačková smotana nepoužíva, tá je určená na prípravu šľahačky. Na varenie sa používa sladká smotana alebo kyslá smotana, ale tie sú 12%.
Je sice nejlepší, ale také obsahuje nejvíc tuku a když je tam anglická slanina a šlehačka,tak by toho bylo moc a i chuťově by to bylo jiné. Tohle je výýbornééé :-))))
Nechápu, proč se má kůže svléknout, to je škoda, kůžička je na kuřeti to nejlepší
Tedy to musí být dobrota. Vyzkouším a dám vědět, jak chutnalo.