Já jsem Spaghetti Carbonara poprvé ochutnala asi před sedmi lety v italských Dolomitech a hned po prvním ochutnání jsem si je zamilovala. Od té doby jsem se je podle různých receptů snažila uvařit doma, ale nikdy nechutnaly tak, jako v Itálii. Při další návštěvě Itálie jsem požádala jednoho tamějšího obyvatele, aby mě je naučil a nyní jsem se rozhodla, že se s Vámi o tento recept podělím. :)
2
Špagety uvaříme dle postupu na obalu, aby byly al dente.
3
Mezitím nakrájíme pancettu na kostičky či na plátky a osmahneme ji do křupava na trošce extra panenského olivového oleje (slanina obsahuje sama o sobě hodně tuku).
4
V mističce rozmícháme žloutky s nastrouhaným parmazánem a černým mletým pepřem. Pokud je směs moc tuhá (měla by být spíše tekutější), přidáme trochu vody, ve které se vaří špagety. Ta totiž obsahuje škrob, který je k našemu účelu skvělý.
5
Jakmile se špagety uvaří, přendáme je přímo z hrnce na pánev s osmaženou slaninou, pod kterou udržujeme mírný plamen. Trocha vody, kterou společně se špagetami na pánev přendáme vůbec nevadí! Poté špagety se slaninou promícháme a pánev odložíme stranou z horké plotýnky. Nyní nalijeme na špagety se slaninou směs z mističky (žloutky, parmazán, pepř) a dobře promícháme, dokud se špagety kompletně neobalí směsí. A máme hotovo! Již stačí jen nandat na talíře a navrch můžeme posypat ještě troškou nastrouhaného parmazánu. :-)
6
Pozn.: Pravé italské spaghetti carbonara nikdy neobsahují smetanu a právě proto to není nikterak těžké jídlo. :-)
Skvělý recept - rychlý, výborný, jen lehce drahý, ale za tu chuŤ to stojí.
Monika
|13. 8. 2016 10:53
Česnek by měl být pouze když se smaží se slaninou. Stroužek zmáčknout nožem. Uvolní se silice. Ale pak by se měl vyndat. ;-)
Ladka
|9. 5. 2016 10:54
Dělám přesně takto-česnek tam tuším taktéž nepatří. :-))
sharka.68
|26. 10. 2015 12:44
smetanu tam dává ve svém vaření Nigella...nedává máslo, ale já dávám ještě česnek..ten Vám asi vypadl.... a u Italů jsem to jedla i s Pecorinem, ne z Parmazánem a bylo to taky velice dobré...