Nejdříve uvaříme podle návodu sojové maso (většinou bývá uveden čas 10-20 min., stačí však těch deset minut), po uvaření ho slijeme a necháme dostatečně okapat. Můžeme z něj také vodu vymačkat pomocí lžíce či vidličky. Sóju poté rozkrájíme na menší kousky (pokud se nejedná o granulát).
2
Na hlubší pánvi mezitím rozpálíme nejlépe olivový olej a osmahneme cibulku. Jakmile je sója dostatečně okapaná, přidáme ji k cibulce a pořádně osmažíme. Tak, aby začala hnědnout. Jakmile máme dosmaženo, přidáme konzervu rajčat a olivy (množství podle chuti). Rajčata samotná bývají dost kyselá, tak můžeme dochutit kečupem - ale nemusíme. Někdy přidávám také sýr cottage nebo smetanu. Na závěr přidáme trochu sušené bazalky.
3
Servírujeme na špagety a posypeme strouhaným sýrem a bazalkou.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
Marie
|4. 3. 2017 12:11
také dělám, ale nedávám olivy (nemám ráda), přidávám, papriku na proužky a česnek, občas i nějaké koření (pepř, chilli).... soj.maso osmažím zvlášť a přidávám až nakonec, aby nepojmulo šťávu a nebylo blátivé.
Mňamka
někdo někdová
|22. 3. 2008 10:20
Nic moc jako
Miroslava Severová
|2. 4. 2007 15:04
Také dělám, měli jsme minulý týden a manžel se jen olizoval,na ten základ k cibulce dávám i na kousky nakrájený česnek,rajčata stejně jako ty,ale přidávám v zimě sterilované a v létě čerstvé pokrájené papriky, a pro lepší hustotu kečup.Nechám rozdusit dám na špagery a samozřejmě také navrch strouhaný sýr.
Irena Klasová
|2. 4. 2007 13:45
Taky jsme doma dělávala jeden čas se sójovým masem a bylo to výborné. Akorát jsem nedávala olivy a cherry rajčátka.