Množství mouky jsem neuvedl záměrně, jelikož kvalita nemusí být u všech stejná a vejce používáme také různě velká.
2
Na vál nebo do misky si nasypeme cca 100-120 gramů hrubé mouky (lze použít i polohrubou), uprostřed uděláme důlek, do kterého rozklepneme vejce a přidáme sépiové barvivo (inkoust). Barviva přidáváme podle toho, jak chceme mít intenzivní barvu těstovin. Vyrábí se v podobě prášku nebo v podobě kapek.
3
Pokud budeme těstoviny vařit hned po vyrobení, můžeme je i lehce osolit. Pokud je chceme skladovat, nesolíme a nebo minimálně, aby netáhly vlhkost. Olej přidáváme proto, aby se nám s těstem lépe pracovalo, ale nutnost to také není.
4
Mouku s vejcem a barvivem, případně olejem a solí smícháme a postupným přisypáváním a podsypáváním vypracujeme tužší těsto, které necháme cca 10-15 minut odležet ve fólii, aby neokorávalo. To pak na pomoučněném stole vyválíme, během válení těsto otáčíme a podsypáváme. Vyválené placky před krájením necháme na utěrce krátce proschnout, aby se při krájení nelepily na nůž. Poté pokrájíme na požadované tvary: široké nudle, nudličky, flíčky..., použít můžeme pochopitelně i strojek pro přípravu těstovin.
5
Pokud budeme chtít těstoviny skladovat, necháme je před uzavřením do sklenice nebo krabičky zcela proschnout.
6
Vaříme v dostatečném množství vroucí osolené vody, stejně jako klasické těstoviny. Doba vaření dle druhu těstovin.
7
Těstoviny podáváme jak k masovým minutkám, rybám, krevetám... tak i zeleninovým směsím z rajčat, paprik, hub...
8
Sépiovým barvivem (inkoustem) se dá obarvovat například i rýže.