Petře díky za upřesnění nakládání masa
Pane Petře,nechtěl jsem a ani bych si nedovolil kritizovat váš recept.Opravdu mi šlo jen o to,zjistit důvod nakládání bůčku.Maso na uzení si nakládám také(mimochodem já ho nakládám nasucho a dávám 3 dkg soli na 1 kg masa),takže příště si z jednoho kousku určitě udělám segedín.
Pane Stando když už někdy budete nakládat maso na udění, tak můžet si udělát segedín a sám zjistíte zda to čekaní stalo za to. Jako každé maso naložené na udění nikdy nestratilo česnekovou chuť. A kdybi se vám nechtěl dělat segedín tak si ho upečte to taky nemá chybu podle mně,ale jak se říka tisíc lidí tisíc chutí.
Paní Ivčo bůček se nakládá jak maso. Ja dávám taky 2,5dkg soli na kilo masa.Převařím vodu a zaleji maso vychladnutou vodou.Do takového laku davám 2 až 3 hlavičky česneku které prolisuji. Maso zatěžím a zalejí vodou asi 5cm nad maso.
Já dávám česnek až úplně nakonec,právě proto,aby tam zůstala jeho chuť.Nevím totiž,jestli by mi vydržela chuť na segedín celé tři týdny.Ale třeba by byla ještě větší.Moc děkuji za odpověď.
Naložené maso na uzení má příjemný nádech česneku, který zůstane i po tepelné úpravě. Nevyvaří se do omáčky.
Doufám,že to nikdo nebude brát jako rejpání,ale nikde jsem se v tomto receptu nedozvěděl důvod nakládání bůčku.I postup vaření je stejný jako s nenaloženým masem,jenom na konci zahušťuji najemno strouhanou syrovou bramborou jako skoro všechny guláše,ale to s tím nemá nic společného.Třeba je to s naloženým bůčkem rychleji hotové,nebo výsledný pokrm má jinou chuť,no ale to už by zase nebyl segedín.Proto prosím autora o vysvětlení.Děkuji
Já dávám 2,5 dkg soli na 1 kg masa a potřu česnekem. Nevím jak autorka receptu.
No fuj!
Můžete prosím napsat jak se nakládá bůček před uděním.