Předem máslo necháme asi 4 hod. volně odležet při pokojové teplotě (důležité), Obsah plechovky ryb rozmačkáme v míse vidličkou, mírně osolíme. Najemno nastrouháme větší cubuli a promícháme, přidáme kečup a opět promícháme, přidáme ml. červenou papriku a promícháme, přidáme plnotuč. hořčici a promícháme. Vyklopíme obsah sklenice s majolkou a opět promícháme, za častého promíchávání, strouháme do pomazánky eidamskou cihlu.
2
Pak nastrouháme najemno, při častém promíchávání, natvrdo uvařená vejce. Přidáme malou lžíci cukru a mícháme. Přes cedník vymačkáme 1 citron a stále mícháme. Kdo má rád česnek, může obohatit najemno nastrouhaným stroužkem. Podle vlastní chuti doladíme solí. Hotovou pomazánku dáme vychladit do lednice. Výborná s pečivem, vekou nebo chlebem. Nutno dodržet přesný technologický postup a stále míchat.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
Zdena z JM
|9. 9. 2009 13:52
Vůbec jsem svůj komentář nemyslela škodolibě. Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám. Možná, že to neustálé míchání a dodržení přesného postupu má nějaký význam. Jen by mě zajímalo jaký.
Tereza Turková
|9. 9. 2009 13:47
Autora jsem doplnila později, promiňte, paní Zdena nevěděla, že oslovuje muže.
Iva Pěnkavová
|9. 9. 2009 13:32
Zapomněla ? snad zapomněl ? jinak autorem je muž či snad dokonce kluk , a pro ty to fakt věda být může (můj manžel stopro ) , co takhle tolerance místo škodolibého komentáře !!!!
Zdena z JM
|9. 9. 2009 12:23
Zajímalo by mě, proč stále míchat. Já dělám pomazánky tak, že všechny suroviny dám do misky a pak rozšlehám. A co s tím odleželým máslem? Nějak jste na něj v postupu zapomněla. A proč je důležité nechat odležet 4 hodiny. Myslím si, že když je v kuchyni teplo, stačí bohatě hodina. Myslím, že autor udělal úplnou vědu z normální rybí pomazánky.