Včera jsme dojedli poslední okurky k rizotu. Byly výborné.
Jsou výborné. Děláme je každoročně, k snědku jsou tak do dvou týdnů a když se odebírají, tak doporučuji dávat pozor na čistotu rukou nebo vidličky.
Mléčné kvašení vzniká až časem , takže nic nezabijete.
Všechny zdravim. Tyto okurky jsou na zimu, nazývají se kyselé nebo slané, proto se dává DEKO nebo něco podobné. Nemáme soudek, tak dáváme do velké sklenice a zakryjeme celofánem a gumičkou. Myslím, že výraz rychlokvašky nebo kvašáky není celkem správný. To jsou skutečně letní vykvašené okurky do 7-10 dní na rychlou konzumaci, kde se dává vinný, višňový, případně křenový list, kopr a já dávám i česnek.
Ktere ze bakterie zpusobujici mlecne kvaseni preziji to zliti varici vodou? Nebo blbe ctu?
Manžel by touhle okurkovou dobou mohl být živ jen z mazaného chleba a slaného okurku. Jsou vynikající.
Každý rok se na ně těšíme a i teď už máme ve sklepě pořádně napěchovaný soudeček :-) .
Čekali jsme na ně víc jak 14 dnů, ale vyplatilo se. Chuť výborná až unikátní, protože jsme zvyklí jen na kyselé. Použila jsem návod s Dekem a solí a té jsem dala navršednou lžíci a potřebovala jsem na dvě flašky uvařit nálev dvakrát. Příští rok jich děláme rozhodně víc jak dvě. Děkuji za recept.
Slané rychlokvašky patří k tomu nejoblíbenějšímu z léta. Kyselými kvašáky jistím zásoby sterilovaných na zimu, protože se nejde hned do zásob a slané ty nikdy dlouho nevydrží, ačkoli když je manžel poprvé zkusil u mých rodičů, první sousto dokonce i vyndal z pusy.
Slané okurky jsou výborné a kdysi jsem slyšela že i zdravější než ty kyselé. Všichni se vždycky třepeme na ty první. Chodíme pořád ochutnávat a ochutnávat, že ten první soudeček ani nestihne nikdy pořádně vykvasit.