No, víte pane Uvíra, nikdy jsem neměla problém s tím, že by někdo nechápal slovní spojení: Kuřecí křídla uvaříme ve studené vodě doměkka. Proto jsem tuto větu opravila, na současné znění. A jelikož se váš komentář netýkal pouze této věty, zůstal mnou ponechán. Jak s ním naloží současné vedení je jejich věc. Přeji příjemné vaření.
No, popravdě, ten recept vypadal jinak, když jsem na to reagoval (podrážděně a v blbé náladě, to je pravda). Redakce ho pak upravila, můj komentář nechala. Proto chápu, že vypadám jak osel :). Vlastně se divím, že to tu ještě po tolika letech straší.
Zajímavý pán.
Polevka je vynikajici,recept je v poradku a jak pise pani Brona,uz inase babicky polevku cedily.
Tak jsem si tady přečetla ten komentář od "pana kuchaře" a musím říct, že mě to docela namíchlo. Už moje babička, coby profesionál kuchařka mě učila, že maso na polévku se dává vařit do studené vody a polévka (vývar) se má cedit, protože při vaření vzniká tzv. "šum", a ten přece nikdo v polévce nechce. Mám dojem, že pán se sice orientuje v odborných kuchařských názvech, ale u snad v životě plotny nestál.
Uviro Uviro, ty jsi tak chytrej az jses uplnej deb*l
Polévka je výborná, vařím ji často. Díky za dobrý recept.
Postup je v pořádku a polévka chutná!!!
Vývar se cedí přes husté síto kvůli tomu, aby byl čirý, i když vám na první pohled připadne, že v něm nic neplave.Zbytek odmítám komentovat, vy jste začal ze slovíčkařením, myslím, že takovéto komentáře k receptu jsou zcela bezcenné.
Tak jste ten recept podle první připomínky přepsala, to je jedině dobře. S tím vařením máte samozřejmě pravdu, ale když už jste začala s tím slovíčkařením, tak vězte že syrová křídla, která dáváte do studené vody k uvaření nejsou POKRM, nýbrž POTRAVINA nebo obecněji POŽIVATINA. POKRMEM se stanou, až když jsou upravená k požívání, v tomto případě uvařená (viz Chemie potravin Jana Velíška nebo Základy výživy a výživová politika Jana Pánka). A s tím přeceděním mi to stále není jasné. Když křídla vyjmeme, tak tam přece nic nezbyde, jen vývar. Takže po přecedění budeme mít stále stejný vývar. Tak mi, prosím, vysvětlete, proč cedit.
Kuřecí křídla vložíme do studené osolené vody a UVAŘÍME doměkka. Mimochodem VAŘENÍ znamená že - potravina je úplně zakryta tekutinou, nejčastěji vodou, pokrm se vloží do studené vody a zvyšuje se teplota do varu. A vývar se cedí VŽDY! Děkuji za opravdu "podnětný" komentář.
Ta polévka bude určitě dobrá, nicméně jen těžko půjdou kuřecí křídla uvařit ve STUDENÉ vodě. Naopak přecedit vývar přes síto bude velmi snadné, když v tom vývaru po vyjmutí křídel nic nebude. Pokud nebudete trochu respektovat češtinu a logiku, tak dopadne jako vaření pejska a kočičky.