Mrkněte se v diskuzi na Mlýnek na obilí. Lze na něm mlít cokoliv - cizrnu, kukuřici, sóju, pohanku, všechno zrní apod.Navíc rozdíl chuti čerstvě namleté mouky je obrovský. Sám používám hodně mletou cizrnu a pohankovou mouku.
Pokud máte zájem o směs z cizrnové mouky, doporučuji Vám stránky www.knuspi.cz Určitě tam najdete potřebné informace přímo od výrobce. Jsou tam i receptury z cizrnové mouky s vyobrazením. Cizrnovou mouku dodává také firma BONNO z Českých Budějovic (stránky www.bonno.cz). Na KNUSPI stránkách je dokonce v nabídce mouka čočková,fazolová, jáhlová a pod. S tím nemám zkušenosti.,ale myslím si, že je to dobrý nápad, jak konzumovat luštěniny.
Lenka, prosím Vás, ako sa volá tá zmes z cíceru ?
Mám zkušenosti s podobnou směsí s cizrnovou moukou (připravená z cizrny - římský hrách).Používáme jí ve školní jídelně na pomazánku a také jsme z té směsi dělali bramboráčky. Ty lze podávat samostatně jako bramboráčky se zeleninou nebo jako přílohu k masu. Je to dobré, s masem vynikající.Hrašku jsem osobně chutnala na Hobby v Českých Budějovicéch. Doporučuji tuto směs i do školních jídelen. Plníte si spotřební koš luštěninou, která není příliš u dětí oblíbena. V této podobě je to přijatelnější. Na té akce jsem ochutnávala smaženou zeleninu v této Hrašce obalenou. Je to dobré.