Cuketu nastrouháme nahrubo, osolíme a po chvíli z ní vymačkáme vodu, co to jde. Mrkev nastrouháme najemno. Obojí zeleniny pak bude zhruba stejné množství. Přidáme vejce, mouku podle potřeby (co nejméně) a okořeníme. Smažíme jako malé bramboráčky.
2
Původní recept paní Lenky Ehlerové ze Suchdola nad Odrou, který jsem si lehce upravila, doporučoval jíst s brambory nebo bramborovou kaší, mojí rodině postačily placičky samotné, případně se zeleninovým salátem, který se může připravit s kefírem nebo jiným kysaným mléčným výrobkem.
...i mrkev jsem strouhal nahrubo, dochucoval jsem česnekem :-P ...
Šárka Hájková
|24. 7. 2010 17:31
Placičky jsou výborné, také jsem použila ušlehané bílky, pekly se skvěle a chutnaly ještě lépe. Velká 1.
Kateřina Šimková
|4. 6. 2009 15:35
Využila jsem rad paní Lenky a navíc přidala ještě na malinké kostičky nakrájené uzené tofu a pekla hodně do zlatova. Bylo to výborné (ještě před chvílí jsem snědla pár studených :o)) Díky za inspiraci!
Kateřina Šimková
|4. 6. 2009 12:12
Inspirovala jsem se úpravami paní Lenky a opravdu moc dobré (trošku nasládlé po mrkvi). Hodně jsem vymačkala cuketu, kořenila jsem solčankou, česnekem a majoránkou a pekla hodně do zlatova (mám alergii na čerstvou mrkev).
Lenka Zavřelová
|5. 9. 2006 16:46
Placičky dělávám, někdy dám k mouce trochu strouhanky, krupice, nebo obojí. Vždy šlehám zvlášť bílky-placky jsou nadýchanější a vůbec se nelepí na pánev. Taky přidávám česnek a majoránku. Jsou moc dobré, dělám stejně i z květáku, brokolice či strouhané kedlubny. Jíme s bramborem, nebo s chlebem. Výborné i po studenu.
Di
|4. 9. 2006 17:34
Milé dámy, Vaše nadšení nad zeleninovým jídlem mně přimělo přidat ještě jeden recept, tentokrát starobyly a ryze rodinný. Viz Kapusta na husto.
Airan
|4. 9. 2006 16:26
Mohla bych se klidne podepsat pod komentar pani Tarabove:-))
Alena Tarabová
|4. 9. 2006 15:56
Taky se na to těším, právě jsem si donesla čerstvé cukety.