Ze všech surovin vypracujeme těsto. Vyválíme na tenký plát, nařežeme čteverečky. Na každý čtevereček dáme směs: vařené brambory rozmačkáme a vmícháme bryndzairku, přeložíme do tvaru trojúhelníku.
2
Pirohy se vaří v osolené vodě, tak dlouho, dokud nevyplavou napovrch. Hotové se polévají osmaženou slaninou, dle chuti.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
Tereza J.
|2. 10. 2007 13:57
U nás sa robia pirohy na sladko ( recept aj s foto som pridala už skôr ), teda plnené lekvárom alebo tvarohom. Posypujú sa na tuku opraženou strúhankou s cukrom alebo kakaom s pridaním trochy škorice a cukru poliate maslom. Dobré sú aj posypané čistou škoricou a cukrom. Pokiaľ sa robia na slano, tak poctivú bryndzu, nie bryndzové nátierky ani zmesi. Je to lepšie. A ak polejete kyslou smotanou, tak je to delikatesa.
Marsí
|2. 10. 2007 13:04
pirohy dělám trochu jinak...ale když není bryndza nebo brynza..:-)) osmahnu pórek, přidám tvaroh a balkánský sýr, trochu opepřím a tím plním...
Světlana Čelechovská
|2. 10. 2007 12:58
...hmmm mňam mňam...znám...a pokud nááááhodou zůstanou, doporučuji dát do pekáčku, polít máslem a dozlatova zapéct...nepředstavitelná mňamka...
jaja 13
|24. 8. 2007 14:17
A vyzkoušejte variantu s klobásou - nějakou dobrou (ale stačí i špekáčky nebo kabanos) nakrájíte na kostičky a opečete na pánvičce. Po vychladnutí přimíchejte do náplně. My doma dáváme do náplně obyčejný tvaroh.
Rončáková
|24. 8. 2007 12:46
Moje mamka do náplně k mačkaným vařeným bramborům dávala pravou bryndzu a trochu čerstvého kopru. Zbytek náplně se nasypal na pirohy /pokud zůstala/.