ovesné vločky
nejlépe Bio - nebo vločky s vlákninou od Emca
hnědý cukr
Postup přípravy receptu
1
Podle toho, kolik budeme připravovat kaše, odhadneme množství ovesných vloček (ovesné vločky vařením nabydou asi o třetinu) a dáme přes noc nebo na dvě hodiny (není podmínkou) namočit do mléka. Můžeme namáčet v kastrůlku, ve kterém se budou vločky následně vařit, ušetříme si mytí nádobí. Ovesné vločky nasáknou mléko, takže při vaření dolejeme další mléko, ale nepřeháníme, doléváme po troškách, jen tolik, aby se kaše lehce míchala a nepřipalovala. Vaříme asi 10 min., nezapomínáme promíchávat.
2
Mezitím do jiného kastrůlku vložíme omyté jahody, pocukrujeme a zahříváme, až hodně pustí šťávu, ve které je chvíli (5 min) vaříme - nesmí vřít! Uvařenou ovesnou kaši rozmixujeme ponorným mixérem (nemusí být, záleží na každém, někdo preferuje kousky, malé děti sní lépe kaši rozmixovanou) Pokud se nám zdá hustá, přilejeme trochu mléka, pokud řídká, zahustíme piškotovými drobečky.
3
Podle chuti osladíme medem, přidáme pro zjemnění kousek másla a kaši na talíři přelijeme jahodami rozšlehanými vidličkou a zakápneme bílým (nenízkotučným) jogurtem.
4
Kaši můžeme vylepšit tisíci způsoby: zamixovat banán, meruňky, kompotované hrušky nebo na másle podušená čerstvá jablka, ozdobit šlehačkou, grankem, skořicovým cukrem, nastrouhanou čokoládou. Vřele doporučuji pro maminky, jejichž děti trpí zácpou. Moje pětiletá dcera od batolecího věku trpěla hroznou zácpou, doktoři radili to a zas ono, nic nepomáhalo, až mi moje mamka poradila tuto ovesnou kaši. Do jídelníčku jsem jí dceři zařadila 3x do týdne a výsledek se dostavil téměř okamžitě :-))
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
MartinV
|7. 3. 2008 09:22
Když se vločky namočí přes noc, ani se nemusí vařit, je to rychlejší a stejně jedlé, vyzkoušejte. A na zácpu také omezte bílou hladkou mouku a výrobky z ní, působí jako prvotřídní klíh - vyzkoušejte si moukou něco slepit - totéž se děje ve střevech !