Česneku opravdu jen malinko. Pro děti kolem jednoho roku spíš vůbec ne, pro starší pokud se tepleně zpracuje malý kousek nevadí. Česnek je velmi zdravý, bohužel velmi těžko stravitelný.
Mi tomu říkáme špuňtíky.
myslím si , že tarhoňa je těstovinová zavářka-tak jak píše Terezka , u nás na Moravě jí říkáme strouhání do polévky, čili strouhanka .Děláme ji doma pořád,klasické nudlové těsto se nastrouhá na drobnějším struhadle,nechá de rozprostřené na utěrce , ať se neslepí , čerstvá se vaří v hovězí polévce,jinak se usuší a uchovává jako nudle.Před vařením se u nás na chvíli namočí.
Tuším, že se to jmenuje "těstovinová rýže"....
Tarhoňa je z cesta ako píše Marsí ( múka, voda, vajce ), ale strúha sa na drobnom strúhadle. Tarhoňa je drobná, v obchode predávajú ju ako maličké guličky. Momentálne ma nenapadá český názov, ale recept je na tomto webe určite.
Tarhoňa je myslím něco jako střapáčky?..nebo se mýlím?...takové halušky z vody a mouky nožem škubané z prkénka do vřelé vody....opravte mně jestli se mýlím...
Co je prosím tarhoňa??Ještě nikdy jsem to neslyšela.Děkuji
Pro Michaelu Atherton: Však toho česneku nemusí být velký kus, ale na ochucení omáčky je nutný. A když přejde varem, ztratí většinu své štiplavosti. Ale fundovaněji by asi odpověděla paní Kovářová. Samotnou by mne její názor zajímal.
Ja tedy osobne jeste deti nemam, ale cesnek mi pro tak male clovicky pripada trochu nevhodny.
Tarhoňu mohu doporučit.Objevili jsme ji v Makru a velký pytel za super cenu. Mám 19měs. syna a jemu moc chutná.KATKA