Vezměte plátky čerstvého chlazeného lososa, bez kůže (pokud koupíte s kůží, tak ji dejte pryč), osolte z obou stran a vložte na pekáč. Na každý plátek o velikosti asi tak 80-100 g dejte kávovou lžičku másla. Do předem vyhřáté trouby (musí být vyhřátá alespoň 15 minut na maximum) vložte lososa a pečte na horkovzduch 12-15 minut při teplotě 200 °C. Pokud chcete vědět, zda je hotový, stačí vidličkou zkusit, zda jdou léta od sebe lehce, pak je hotový. Vezměte hrnec vroucí vody, vložte nové brambory, dobře očištěné, ale ne oloupané (nejlépe oválky o průměru 2 cm) a vařte do měkka. Pak brambory sceďte a nechte asi 5 minut odležet
2
Podáváme na porcelánovém talíři, s neoloupanými brambory. Můžete ozdobit čerstvou listovou zeleninou.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
Anonym
|5. 11. 2007 16:08
Souhlasim ze Norove kuzi neodstranuji, ale ten losos je na Belgicky zpusob. Norsky znamena ze je pouze z Norska a ti ho dodavaji do celeho sveta i do Belgie. Jinak myslim ze je potreba to vyzkouset a pak hodnotit.
Hela -
|5. 11. 2007 12:24
Pokud jsem nabízela recept na Pochoutkového lososa tak pak ne proto, že je recept ode mě, ale proto, že je tam diskuse ohledně toho, čemu se tady říká losos. Navíc, tady se jedná o stejný recept, Roman maso potírá máslem a já majonézou, která se na tuk vyškvaří. Ta finta receptu přece spočívá v té rozpálené troubě! Nechci tady vést žabomyší války. Ryby jsou zdravé, jíme jich málo a sami si tím škodíme. A každý si může vybrat recept podle své peněženky. A mimochodem ještě paradox: můj švagr je Nor a do Čech dováží pravé norské lososy (nikoli "divoké") a přesto se těch "divokých" zastávám a nabízím recept na úžasnou večeři pro 4 do stovky.
Ivana C.
|5. 11. 2007 12:04
Nic proti belgické úpravě, ale já pochvalu nenapíšu, losos jen na másle naší rodině nechutná! A to opravdu nejsme vybíraví! Pravého lososa (když už je tak nekřesťansky drahý) je třeba ochutit víc než jen solí a přitom chuť samotného masa to neutluče. Momentálně mám v lednici lososa naloženého v bylinkovém másle.
Jana
|3. 11. 2007 23:23
Prosim Vas,pani Helo, kde jste prisla na to, ze ten Vas recept pochoutkovy losos stoji jen tretinu tohoto receptu? Vas prispevek mi prijde jako propagace Vaseho receptu...A mimochodem, ja jim lososa zasadne bez kuze, Vy jste mela asi na mysli lososa divokeho, a o tom tady v tm receptu neni zadna rec.
Hela -
|31. 10. 2007 12:12
Pokud tuto dobrotu chcete pořídit za třetinovou cenu, udělejte si zde uvedený Pochoutkový losos. A mimochodem, ta kůže je opravdová delikatesa a Norové ji nikdy neodstraňují.