Větší chlebovou patku vydlabeme a vrchovatě naplníme dobrým sádlem. Navrchu posypeme kmínem. Poté ji vložíme do nasoleného kuřete, které ještě po vrchu posypeme kmínem, vložíme na pekáč, podlijeme vodou a upečeme do zlatova. Před porcováním a podáváním chleba odstraníme.
Muj muz "pry neji veprove". Kdyz jsme mu doma podali klasicky veprovy rizek v trojobalu a rekli mu, ze je to kure, tak to snedl, jen si prsty olizoval a rekl, ze lepri kure nejedl.... takze kazde jidlo "ala" vzdy projde a mozna chutna jeste lepe! :o]
Airan
|9. 6. 2006 11:53
Pro pana Jozefa - "a la" znamena "jako" nebo "na spusob" Nikdo tady netvrdi, ze jde o kachnu:-))
Josef Akné
|8. 6. 2006 18:07
Mám takový pocit, že jde o téma kachna a ne kuře. Poprvé jsem něco podobného jedl jako kvazihusu, ale ani kachna, ani husa to není, aniž to tak chutná. Proto souhlasím s Hankou. Ne, že by se to nedalo jíst, to se teda dá, ale jako varianta kuřete pro ty, co trží dietu. Navrhuji přemístit do rubriky kuře, aby se nemátla veřejnost.
pupen Hons
|16. 1. 2006 23:52
Hanko, každý den není posvícení:0)
Hanka
|16. 1. 2006 14:14
Známé,výborné,ovšem kachna je kachna,kuře je jen kuře!
Airan
|16. 1. 2006 13:52
Znam a rada to delam, vynikajici chut+minimum koreni. Podavam zasadne s cervenym zelim. Chleba nasakly stavou a sadlem je ta nejvetsi pochoutka pak pro naseho psa:-) Souhlasim s pani Tichou - cim cerstvejsi a vonavejsi sadlo, tim chutnejsi. Z nespotrebovane mnozstvi tuku a stavy kolem kurete je pak vyborna cesnecka:-))