Kroupy několikrát propláchneme studenou vodou. Scedíme, dáme do hrnce, zalijeme vodou a vaříme téměř doměkka. Mrkev a brambory očistíme, omyjeme a nastrouháme na jemném struhadle. Přidáme ke kroupám, osolíme a uvaříme doměkka. Polévku podáváme posypanou drobně nasekanou petželkou.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
karolina
|12. 10. 2014 08:31
Sul je v CR vzdy cistena, proto ani morska zadne stopove prvky neobsahuje. Stopove prvky si vytahnou a delaji z nich volne prodejne doplnky (vitaminy s mineraly a stop.prvky).
Lucie
|1. 9. 2014 14:52
Solčanka má tu výhodu, že obsahuje draselnou sůl (KCl). V dnešní době mají lidé nadbytek sodíku a nedostatek draslíku. Solčanka funguje jako zdravější alternativa Podravky. Dá se koupit ve zdravé výživě.
Tereza J.
|3. 9. 2008 19:18
Pani Valentýna, aj tú balenú vodu niektorí výrobcovia plnia do fliaš priamo z vodovodu a ľudia za ňu v obchode platia mnohonásobne viac než keby si ju z toho kohútika pustili doma :)))
Valentýna Křížová
|2. 9. 2008 10:34
Kuchyňská sůl je naprosto čistá NaCl, jak píše Tereza, naopak mořská sůl často obsahuje stopy těžkých kovů (tak jako např. některé mořské ryby), zejména rtuti. Proto ji odborníci na výživu příliš nedoporučují. Myslím, že není třeba dělat věci složitějši než jsou, byť v dobré víře. Voda z kohoutku je taky lepší než ta balená...:-) (Týna Křížová)
ladislava staffenová
|9. 8. 2008 13:26
Já myslím,že Terezka to vyjádřila jasně a naprosto vyčerpávajícím způsobem za všechny LOGICKY uvažující. A nejen ženský. :-))))))
Zora Manasová
|9. 8. 2008 13:23
Georg, ďakujem za novú informáciu, že len ženy naletia na reklamu a len ženy myslia nelogicky. Zase som o niečo múdrejšia!!! Ešte raz vďaka.
Tereza J.
|5. 8. 2008 07:06
Kuchynská soľ je chemickým zložením stále chlorid sodný- NaCl, nech pochádza odkiaľkoľvek.
Adéla Vaňková
|4. 8. 2008 21:25
Milý Georgu, díky za příspěvek! Běžím vsypat mořskou sůl do porcelánu a spláchnout! Pracujete v Itálii?
georg
|28. 5. 2007 16:48
Jaký rozdíl je mezi mořskou solí a soli kamennou? Logicky, sůl kamenná pochází z pravěkých moří, absolutně čistá z doby, kdy ještě nebyli lidé a ta mořská pochází většinou z Itálie, tj ze silně znečištěného moře, kdy se mořská voda se splašky z celé Evropy napustí do odpařovacích nádrží a bez čištění se používá ve snobských kuchyních a za vyšší cenu pro hloupé ženské, které naletí na reklamu a myslí nelogicky.
Katka Altmanová
|8. 11. 2006 22:35
Před pár dny jsem koupila Solčanku v obchodě s zdravou výživou-je to polévkové koření jako je Vegeta, či Podravka, ale právě pro děti a nejen pro ně. Je s mořskou solí a bez glutamanu.Je to slovenský výrobek. Kupuji ji, nebo v Hypermarketech-v zdravém koutku vždy mají buď bujon kostky, nebo tyto sypací i od jiných firem-ale většinou o dost dražší. Kupuji hlavně pro 2letého syna.
Ester S.
|4. 11. 2005 11:23
Dobry den, rada bych se zeptala, co je to ta Solcanka? Jak tak ctu recept, zda se mi, ze by se to obeslo i bez ni, i kdyz teda nevim co to je:)Jinak moc diky za tuto kategorii receptu pro deti. Ja prave shanim nejake nove recepty pro moji 14-mesicni holcicku, abych ji nevarila dokola to same. Ted zrovna delam zemlovku podle receptu od vas.