Když je autor KaRa, mluví to za vše. Pak to je její recept! Opsaný recept!
No a co? Vždyť nikdo není vševědoucí ne každý má k dispozici idnes, tak se takto recepty aspoň rozšíří mezi veřejnost. Nikdo nikde nepíše, že je to jeho vlastní recept, paní Vlasto...
Kompletně zkopírovaný recept i s fotkou z hobby.idnes.cz.Vlastně kompletně ne,protože se džem dělá z 1 kg kdoulí.
Já kdoule neloupu, jenom otřu vatu na povrchu plodů. Plody rozkrájím podélně na osminky a vykrájím jádřince. Zaliji vodou "až nahoru". Vařím, dokud plody nezačnou měknout, pak rozšťouchám a rozmixiji. Propasíruji přes sítko. Cukr zavařuji přímo v pasírovanině 0,9/1. Po přidání cukru směs zřídne! Po čtvrthodině varu s cukrem přidám kyselinu citronovou a po obnovení varu stáhnu z plotny. K pěstování: Na vlastních kořenech (z řízků) bohatě kvete, ale rodí až po několika letech. Naroubovaná na jeřábu obecném bujně roste a bohatě kvete, ale rodí až po letech. Naroubovaná na hlohu roste pomaleji, ale jakmile začne kvést, rodí. Stromek na hlohu se velice hodí i do čistě okrasné zahrady!
Máme jen jeden stromek - keř asi 20 let starý. I tak krásně kvete a bohatě plodí. Až tak, že po nějakém čase jste rádi, když můžete rozdat plody, aby nesly zdraví i ostatním, protože jejich zpracování je pracné, ale stojí za to. Rosoly, kompoty i kdoulový sýr jsou skvělé, mají zvláštní načervenalou barvu, i když ovoce je žluté. A opravdu pomáhají, při střevních bolestech i při revmatismu.
z kdouloně si namnožte řízkování alespoň 3 proutky a zasadte tak všechny asi 20cm od sebe. vyžadují opylení druhým stromkem. Nádherně kvetou a dávají bohatou úrodu.
Dobrý den, neurodilo se Vám přebytek kdoulí i letos? My teprve budeme sázet stromek, ale v našich podmínkách na nich kdoule stejně asi nikdy nebudou :'(
Pokud jste z Prahy, pak vám kdoule můžu nabídnout :-)
O:-) To bude určitě lahůdka! Ale kde ty kdoule sebrat?