Troubu předehřejte na 200 °C. Maso opláchněte a osušte. Z jedné strany trochu uvolněte kůži a vsuňte pod ni část nasekaných lístků tymiánu. Maso důkladně osolte a opepřete. Kůži několikrát propíchněte párátkem, aby se mohl vypékat tuk. Položte kůží nahoru do pekáče a pečte na druhé příčce odspoda asi 30 minut.
2
Kořenovou zeleninu dobře očistěte a nakrájejte na kousky, oloupanou cibuli na kostičky a obojí dejte do pekáče. Vsypte jalovčinky a pečte ještě hodinu, často podlévejte asi 3/4 litru vývaru. Maso vyjměte z pekáče a nechte přikryté stranou odpočívat. Výpek přeceďte přes síto do hrnce, nechte ustát a lžící seberte vrstvu sádla (to uchovejte na jiné použití, například na jíšku do polévky). Před podáváním ho pokrájejte na plátky. Do výpeku vmíchejte zbylý vývar, jablečnou šťávu a calvados. Povařte asi 5 minut, dochuťte solí, pepřem, zbylým tymiánem a případně zahustěte trochou jíšky.
3
----
4
=====Know-how=====
5
Nejste-li si příliš jisti s přípravou knedlíků, které ovšem ke klasickým pečením patří, nebojte se použít starého triku našich babiček a připravenou hmotu uvařte v ubrousku. Těsto na knedlíky udělejte řidší, ubrousek (nebo bílou utěrku) napřed namočte do studené vody a vyždímejte. Vůbec nezáleží na tom, jak nedbale těsto přesunete na ubrousek, protože jakmile ho zabalíte, těsto i vytvarujete. Na obou koncích ponechte trochu vůle a ubrousek dobře zavažte. Vložte do velkého kastrolu s vroucí mírně osolenou vodou a povařte 25 až 30 minut. Ještě horké opatrně rozvažte a knedlík propíchejte vidličkou, aby z něj vyšla pára. Místo ubrousku či utěrky můžete knedlík zabalit i do fólie na potraviny – nebojte se, nerozvaří se ani nepřilepí.