No on to recept jako špatnej není - člověk ví přesně postup co tam kdy dát a tak ale kdyby se striktně řídil receptu a napral tam 2 sáčky papriky a celou lžičku pepře tak by se asi ve finále divil. Při vaření musí mít člověk trochu fantazii a když najdu v receptu návod : utři dvě vejce , tak taky nejdu pro utěrku....
No recepty tohohle typu mě baví!! Rady typu podlijeme více, nebo přidáme všechny kostky bujonů, jsou tak k prdu. A co když někdo vaří guláš poprvý? Tenhle recept rozhodně ne...
Mě náhodou moc chutná, dnes ho vařím již podruhé:-) Celá rodina je nadšená, lepší nejedli
Naprosto souhlasím s Hanou S. Hrůza. Kdysi se u nás tlakový hrnec používal a po 35 minutách plus dojití by z kostek masa byly nitě.
blaf první třídy=tři kostky,dva sáčky papriky,dva protlaky :'(
Přišli jste tady vařit a nebo se dohadovat jak se otvírá papiňák ??? Nevím proč ale vždycky si najde nijaký blb jiné téma aby se mohl dohadovat. Jináč k receptu autora velice chválím vynikající guláš !!!
ja zasadne zahustujem zemiakamy ktore dam hned po orestovani mesa nadrobno nakrajane do ,,gulasu,, vela tak pripomyna kotlikovy gulas ktory robi otec na akciach a je s nim znamy po celej rodine. som len amater ale som rad ze mi toto ide fajn,len stale sa mi nedary urobit taky tmavy az ,,hnedocierny,, ako som uz zoparkrat mal v restykach a podobne,skusal som aj papriku osmazit zvlast na oleji a taku pridat do mesa no neviem,poradi niekto?
Jenomže, "milý" anonyme, u nových papiňáků se postupuje přesně tak, jak píše Pavel. Je to proto, že hrnec má silné akutermické dno, takže se čas přímého varu zkracuje na nezbytně nutnou dobu a dovaření obstará tzv. zbytkov teplo.
Tak tohle vypadá tak na pátou cenovou skupinu. Kdyby existovala šestá (možná existuje, nevím, tak na ni...).
To není návod, jak otvírat papiňák, to asi Anonym špatně pochopil, ale jak ekonomicky využít vaření v papiňáku. Po vypnutí tepelného zdroje se obsah hrnce, zvláště je-li plný masa se štávou a máme-li elektický sporák, ještě delší dobu vaří, ale to ti, kteří ho používají určitě vědí.. Je proto dobré s tím počítat a vypnout příkon tepla včas. Můj papiňák v podstatě věří většinu času bez zapnutého tepelného zdroje (a to mám plyn).
Jo a Pavle, nevím, k čemu ten návod, jak otvírat papiňák. Pokud v něm něco vařím (guláš teda určitě ne), otevřu ho s naprostým klidem tak, že ho sundám z plotny, nožem nadzvednu ventil a nechám hrnec "vyfunět". Tato operace netrvá ani minutu.
Téda guláš na másle....To jsem ještě neslyšela.Ale když to rodině chutná, proč né..
No tak hovězí gulášek jsem dělala zrovna dneska, a to bez papiňáku. Hovězí bok. Cibulku do zlatova na másle, na to dát na větší kostky pokrájené masíčko a rychle ho osmahnout ze všech stran, pak podlít vodou, přidám sladkou a trošku pálivé papriky (od oka, ale určitě to nejsou 2 sáčky), strouhaný sušený celer a petržel, trochu podravky, a na drobno nakrájený česnek. Když maso začne měknout, přidám lžíci kečupu a čajovou lžičku ajvaru, dochutím mletým pepřem, když je masíčko měkké, někdy (ale není to nutné) do guláše přidám ještě pokrájenou šťavnatou papriku a rajče a ještě podusím, než změkne i paprika. Jo, a zázraky udělá 1-2 lžíce mléka. Guláš je díky rozvařené cibuli a zelenině hustý dost, není potřeba do něho dávat mouku ani zásmažku.
Tento recept po přečtení už jsem raději ani nezkoušel,jedině kdybych ubral z některých ingredienci.No a tak já si osobně myslím že kdo mixuje guláš tak je barbar,navíc cibule sama o sobě zahušťuje, tak že milý Pavle,zamyslete se nad svým kulinářským uměním,samozřejmě že s nozorem Kamila plně souhlasím,ten kdo používá bujón do guláše tak neumí vařit,a nebo si to dost raději ulehčuje,neb tímto postupem se zachraňuje to co sám pokazil.Závěrem,spolehlivý recept na hospodský guláš neexistuje.Ale žádny učený z nebe nespadl a správný guláš se piluje i několik let až je super.
Souhlasím s Di, guláš vařený v papiňáku není guláš, ale omáčka "hnědka" s přehršlí koření.
Ale uvaří Kamile a bez papiňáku a s rozumným množstvím koření k tomu! Papiňák Vám z hovězích kostek nadělá nitkovatou hmotu a množství koření (2 sáčky papriky, 3 lžičky majoránky a 6 dochucovacích kostek na cca 1/2 kg masa!) překořeněnou nepojídatelnou omáčku. Jedině že by jí bylo tak 10 l. Pak je ovšem potřeba se zamyslet nad tím, zda dobrou chuť guláši nedodá právě potřebné množstí masa. Hospodě, kda vaří guláš tímto způsobe, bych se raději vyhnula.
Recept vypadá dobře,každý dělá guláš jináč.Když mixovat,tak mixovat.zkusím to a uvidíme.
Ze "zpěněné cibule" a "osmahnutého hovězího" nikdy guláš neuvaříš. Ono se to do jedlé podoby dostane díky paniňáku, tu hospodskou chuť tam ale dodáš přehršlí bujónových kostek. Sypání guláše syrovou cibulí se dělá proto, aby se zakryly nedostatky vlastního guláše.
téééda té chemie:o))
Recept vypadá docela dobře, na mě je tam moc těch bujonů a také mi není jasné proč mixovat, když cibuli máme krájet nadrobno, ta by se měla vpodstatě rozvařit.