Den před mletím vyprat kroupy ve sklenici se šroubovacím víčkem, lze míchat tenkým držadlem příboru, podle množství. Celkem vyprat nejméně 5x, až nebude voda výrazně zakalená. Namočit nejméně na 2,5 hodiny, lépe na 8-12. Po vyprání krup v poslední vodě a slití vody rozprostřít v tenké vrstvě například na plech na pečení (250 g/plech). Sušit nejlépe na slunci, 8-16 hodin do sucha, až kroupy nelepí.
2
Pražit za denního světla. Dávku suchých krup 250-360 g nasypat na suché rozehřáté silnostěnné dno nádoby (nerezový hrnec se sendvičovým dnem, litinová pánev apod.). Pražit mírným až středním ohřevem 25-30 minut. Lze přikrýt ze začátku na 10-15 minut pokličkou. Občas míchat, sledovat barvu prachu a krup na dně. Dobře vyprané kroupy nelepí. Po 15-20 minutách, až znatelně mírně zhnědne prach i některé kroupy nebo až začnou kroupy slyšitelně pukat, sledovat páru vysráženou na pokličce. Po skončení pocitu vůně vlhké páry a začátku pečené vůně vysypat kroupy stranou a nechat zchladnout 20-30 minut podle množství. Nechat chladnout rozprostřené, znovu na plechu na pečení. Zmenšení hmotnosti asi 10%.
3
Umlít na více průchodů na šrotovníku, postupně na menší částice. Výslednou hrubou mouku lze použít do různých receptů bez nutnosti tepelné úpravy. Lze usušit mouku proto plesnivění na mírném teple pro odstranění zbytkové vlhkosti. Použít stejnou nádobu jako pro pražení. Doba před zhnědnutím campy u dna je 8-10 minut. Nechat vychladnout.
4
Cestovní je míněno ve smyslu jídlo na cestu. Přilitím (vařící) vody 600 ml, osolením a odstátím 15 minut vznikne hustá kaše. Výhodou je snadná příprava.
5
Poznámka autora receptu: Názvy zamba, tsampa, etiopsky besso, roasted barley flour, ječné pražmo, ječná pražma. Obdobné, bez namočení, v antice řecky álphita. V okolí Himálaje míchají campu, černý čaj a přepuštěné máslo. Vůní a chutí jde o pocit pečeného obilí. Kaši (jham-thoo) s 420 ml vařící vody lze různě kombinovat podle chuti, např. konzerva luštěnin, ryb. Osolený je obsah konzervy. Jsou postupy vyprání a krátkého namočení i krátkého sušení (2,5-3 h.). Pražení je také kratší. Horší je pocit zažití zalité kaše. Bez namočení krup je vyšší podíl kyseliny fytové, po jídle následují delší silnější pocity zažití campy. Proto je nutný delší postup.
6
Poznámka 2: Pomalé pražení je vhodnější pro světlý výsledek. Při vysrážení velkého množství vody na pokličce je silnější ohřev vyžadující větší pozornost. Jinak hrozí rychlé pražení za 15 minut, s velmi tmavým výsledkem. Může jít až o upražení a spálení.