Mletá směs: na trošce oleje osmažíme pokrájenou cibuli dozlatova, přidáme maso a smažíme za stálého míchání, dokud se nám kousky masa od sebe neoddělí. Maso pak ochutíme kořením, nasekaným česnekem, osolíme a smažíme dozlatova.
Pokud chceme, můžeme místo pepře a kmínu použít koření na mletá masa nebo do směsi přidat trochu tymiánu nebo rozmarýnu.
2
Dušené zelí: na dozlatova osmaženou cibuli nasypeme okapané zelí (neproplachovat!), které jemně osolíme, mírně osladíme a pod poklicí krátce podusíme (cca 5-10 minut). Podlévat není většinou nutné, oslazením zelí pustí vlastní šťávu.
3
Gnocchi: Brambory oloupeme a uvaříme v osolené vodě doměkka. Vychladlé brambory nastrouháme nebo dobře rozšťoucháme v míse, je-li třeba, dosolíme, přidáme vejce a mouku dle potřeby. Pokud máme brambory málo moučnaté, doporučuji přidat trošku solamylu (bramborový škrob), aby se noky nerozvářely. Nejlepší jsou brambory pozdní. Ze směsi si vyválíme na pomoučněném stole (místo mouky lze použít solamyl) válečky silné cca 1,5 cm, které nakrájíme na stejně velké dílky, které ihned házíme do vroucí vody. Vařečkou je opatrně odlepíme od dna a po vyplavání je necháme krátce povařit. Doba vaření záleží na velikosti noků, někdy stačí je půl minuty, jindy třeba dvě. Nejlépe bude, když jeden vyndáme, rozkrojíme a ochutnáme.
4
Hotové scezené gnocchi nebo noky scedíme a ve větším hrnci promícháme s hotovou mletou směsí, dušeným zelím a můžeme podávat.
5
Zelí můžeme podávat i čerstvé kysané, ale to dáme na talíř vedle gnocchi smíchaných s mletou směsí.