g
fazole
nejlepší jsou červené, ale mohou být i strakaté nebo hnědé
olej
Postup přípravy receptu
1
Namočené fazole uvařit. Ve velké míse smíchat zálivku - olej, drobné kostičky cibule, utřený česnek, sůl a pepř. Nešetřit příliš solí ani pepřem. Do zálivky vmíchat horké scezené fazole a nechat odležet. Často promíchávat. Fazole zálivku zcela vpijí a tím se ochutí.
2
Salát je dobrý teplý i studený. Teplý je nejlepší ke grilovanému masu, studený samotný i jako příloha k masu.
3
Do salátu je možno cokoliv přidat, samozřejmě ne všechno najednou :-) Osvědčená je zelenina - rajčata, papriky, okurka, pekningské zelí, ale třeba i kostičky vařeného nebo sterilovaného celeru, kyselé okurky, naložené kapie. Zelenina může být ve studené i teplé verzi salátu. Do studeného salátu je možno přidat např. i vejce natvrdo, nebo malé kostičky paprikové klobásy nebo tvrdého sýra, nebo vyškvařené anglické nebo vařených brambor. Zase jiný je s trochou majonézy nebo pikantní salsy.
4
Tenhle salát snese všechno a vždycky je výborný :-) Pro různé jedlíky u jednoho stolu se mi osvědčilo nechat mísu základního salátu a pár ingrediencí nabídnout nakrájené v mističkách či lahvičkách, ať si každý domíchá salát podle své chuti.
Dělala jsem s Adzuky fazolí a musim říct,že mě to vážně chutnalo.Zeleninu jsem si napoprvé do salátu nepřidávala.
Anonym
|13. 1. 2008 01:31
Hmmm, já naopak říkám, že do téměř jakéhokoliv míchaného zeleninového salátu je možné přidat vařené fazole (nebo cizrnu). Přidala bych citronovou šťávu a čerstvou nať (celer, petržel, libeček, zelené výhonky cibule) - a možná ubrala trochu pepře (i soli), ten česnek bych přidala do fazolí už při vaření, do salátu už ne. (Fazole můžou být i černé nebo bílé.)
NP6
|12. 1. 2008 00:18
Opravdu povedený recept, ten trik se zálivkou v horkých fazolích se osvědčil.