Žaludky řádně omyjeme a dáme vařit do studené vody. Až se začnou vařit, vodu slijeme a toto opakujeme ještě 2x. Pak dáme žaludky do hrnce a vaříme cca 2 hodiny v osolené vodě doměkka. Pokud použijeme tlakový hrnec, stačí nám 35-40 minut a nechat ,,dojít,,. Pak žaludky vyjmeme, ještě jednou očistíme a pokrájíme je na proužky (nudličky). Na rozehřátém sádle nebo oleji si osmažíme cibulku, pak přidáme zpěnit česnek a papriku (můžeme použít i gulášové koření), vmícháme pokrájené žaludky, vše zaprášíme moukou (cca 1,5-2 lžíce), promícháme a zalijeme vývarem. Vše necháme provařit asi 15 minut, dochutíme majoránkou, libečkem, pepřem a solí dle potřeby, případně přidáme ještě čerstvě rozetřený česnek a podáváme, nejlépe s čerstvým chlebem.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
Marie Faltová
|25. 1. 2016 11:08
Dělám jí léta a pořád patří mezi neoblíbenější, je vynikající a vydatná.
Karel
|27. 11. 2013 15:19
Doporučil bych při vaření v papiňáku dobu 60 minut.Místo papriky jsem na posmaženou cibulku dal nakrájenou gombaseckou klobásu a česnek rozdrcený jsem dal až v poslední fázi kdy jsem polévku vypnul.
V průběhu vaření jsem přidal na špičku příborového nože feferonovou pastu.
Nepoužíval jsem poslední vývar z papiňáku , ale vedle jsem si povařil kostku masoxu v litru vody.
Zdálo by se že ten vývar musí být slabý ,ale klobáska v hlavním hrnci to dorovnala.
Použil jsem jeden vepř.žaludek za 17 kč a polévky je na pět porcí. O:-)
Jarmila Nováková
|10. 2. 2012 09:46
Je výborná, dělám jí hlavně přes zimu a většinou jako hlavní chod nebo k večeři s houskou nebo chlebem, česneku a majoránky dávám hodně, chlapy se po ní můžou zbláznit.
Renata Škodová
|6. 9. 2011 21:43
Dělala jsem z předvařených žaludků, takže skoro žádná práce. Byla moc chutná a určitě jí udělám zase.