Uvařil jsem ho doma, ze začátku měli doma strach z kvality pruské kuchyně, ale nakonec chutnal všem :-)
gulášek byl mňamka....úžasné jídlo , vařím toto jídlo pro svého manžela, a také mu chutná :-)
Jsem retardovaný, takže guláš se mi připálil. Absolutně jsem si nepochutnal :'(
Guláš jsem vyzkoušela, velice jsem si pochutnala <3
guláš nemá dostatečně dobrou chut, a příprava je těžká
guláš nemá dostatečně dobrou chut, a příprava je těžká
guláš nemá dostatečně dobrou chut, a příprava je těžká
Nesúhlasím s p. Adamom Sedalom, ze gulás sa musí pripravovat na masti (sádlo). Tak varili nase prababicky, ked neexistoval iný druh tuku. Ak tak varíte gulás Vy a casto, mali by ste absolvovat vysetrenie Vasich ciev, ci Vám este vôbec tadial cirkuluje krv! Ak áno, zrejme to uz tak dlho nebude... Myslím, ze nazvat gastrobarbarom niekoho, kto sa snazí aspon ciastocne prispôsobit recept dnesným poziadavkám zdravého stravovania je nevychovanost a nedostatok kultúry z akéhokolvek hladiska! Co sa týka samotného receptu (Drážďanský guláš), môj osobný názor je, ze sa nicím nelísi od ktoréhokolvek iného. Mna osobne odrádza akýkolvek nemecký názov jedla, pretoze okrem bavorskej kuchyne som v Nemecku (mám na mysli nemeckú kuchynu, nie zahranicnú) nic mimoriadne nejedol, skôr naopak. Ale to je problém, ktorý nesúvisí s týmto receptom (okrem jeho názvu).
Já si zase myslím,že ad)1:jakýkoliv guláš se má dělat na sádle(případně sádlo s jiným druhem tuku)a ad)2 do guláše NEPATŘÍ pepř,ale pálivá paprika!A většina postupů na přípravu je chybná.Na sádle spěníme cibulku do ZLATOVA,přidáme maso a společně restujeme až je cibulka do hněda.Potom v rychlém sledu následuje:osolit,přidat papriku,i pálivou,majoránku popř.další ingredience a zalít vývarem z kostí.Nezlobte se,ale kdo dělá guláš na oleji je gastrobarbar!
milé dámy.já na guláš kupuju hov.krk.je to krátké maso a zdá se mi lepší než kližka.s úctou samouk Vašek
vše co je vařeno s láskou a chutí je dobré takže dobrou chuť.
Myslím,že je lepší,že by nám Martina neuvařila,protože jestli umí tak vařit jako psát,zachránily/my ženy/jsme si tím zažívání.Já kližku na guláš také dávám,je dobrá,rajčata,papriky přidávám,jen ty brambory bych tam mít nemusela.U nás mají všichni rádi guláš s chlebem.
On se guláš ani nemá vařit v tlakovém hrnci, potom se totiž maso rozpadně na takové sice měkké, ale nitě. Správné je dusit, ale co nejpomaleji.
Je to dobrý dámy....připomíná mi to Selský kotel...všechno v jednom hrnci. Mimoch. vařit guláš ze zadního, tak stojím u té plotny 3 dny, jelikož nevlastním tlakáč....:o)))
Hotelová škola ještě z nikoho kuchaře neudělá, stejně jako diplom absolventa právnické fakulty z Vás neudělá dobrého právníka. A Vy na sebe, Martino, bohužel dost hloupě (ten výraz si nemohu odpustit) prozrazujete, že jste k té praxi zatím moc nepřišla. Každý, kdo někdy vařil guláš, ví, že kližka je na něj opravdu nejlepší (na co jiného byste ji chtěla používat), neboť šťáva rosolovatí a váže omáčku. A co asi jiného Vám vznikne, když šťávu vydusíte na tuk a zaprášíte ji moukou než jíška? Co se týče zeleniny, do guláše můžete přidat snad všechno (kromě vanilkových rohlíčků). Znám vynikající recept na Burgundský guláš pana exprezidenta Havla. Tam se dává nejen kořenová zelenina, ale také ryízová marmeláda, citronová kůra a víno a zahušťuje se zároveň syrovou bramborou, trochou mouky a chlebovou kůrkou. Nakonec se přidá ušlehaná šlehačka. Je to vynikající pohoštění, ale vy byste nejspíše omdlela již při čtení receptu.
p. Lado, také dělávám tento guláš, přidávám ještě hovězí bujón a zeleninu. Mimo jiné, jak jste si všimly, toho bramboru je tam minimálně, proto je součastí zeleniny a né jako příloha. Když řekne někdo, že nemá čas uvařit jídla, která jsou pro něj časově náročná, tak ať dělá minutky. Navíc, ten, kdo má vaření jako hobby,pokaždé nad časem, až tak nepřemýšlí a guláše, ať už jakékoli, vyžadují delší čas. A p. Martino, naučit vařit, byste se měla raději vy, ta škola vám toho asi moc nedala.
Možná hotelové školy vyučují základ na guláš jinak,ale každý učeň 3.stupně ví,že se na guláš nejdříve restuje cibule do hněda,pak se zprudka zatáhne maso(orestuje) a pak teprve se přidává paprika,jen krátce orestne a hned podlévá aby nezhořkla.Vzhledem k názvu pokrmu(Drážďanský...)bych řekl že kořenová zelenina je naprosto v pořádku,protože(a to by absolvent hotelovky asi taky měl vědět)pro německou kuchyni je to ingredience velmi typická a vůbec celý styl pokrmu čerpá ze zavedených severoněmeckých způsobů jako je Eintopff atd.
A ještě něco,kkdyž se dělá červený základ tak je lepší ,rajčata papriky atd,kořenová zelenina v této souvislosti nic extra,snad do základu jako propasírovaná.Proto bych to nevařila,protože bych změnila bych prostě půlku receptu.
Jano, díky za upozornění. Množství brambor doplněno.
a co se týče té kližky ,ano klasický guláš proč ne,i když spousta mužů v mém ,radši jiné maso.Dejme tomu,že pěkné zadní a v kombinaci s tou zeleninou to má taky jiný výsledný efekt.A ten základ ,který popisuje recept je taky trochu jinak na cibuli má pčijít paprika ,pak maso a pak protlak.i toto je důležité,jen tak mimochodem.JUá nechci tvrdit,že jsem mistrině světa ve vaření,ale lecos o něm vím a taky jsem spolupracovala s předními kuchaři v praze.tím chci vyjádřit co jsem svým komentářem chtěla naznačit.mohly by jsme o tom hodiny diskutovat.
Ahoj,terezko,jsem absolvent hotelové školy,moje hobby je vaření,ženy nepodceňuji ve vaření,myslela jsem konkrtétní osobu,a co se týše tohoto receptu stále mám výhrady k tomuto technologickému postupu,například je tato doba přípravy strašně dlouhá spoustu lidí nemá čas 105 minut dělat guláš,ano,maso musí změknout,a právě i tu mouku jsem myslela,lepší je přece zahučtuvat jížkou atd.kostky zeleniny ? dá se přece najemno a hustě,a znám sposty přesnídávkových polévek,například kaldoun,a s tou paprikou a rajčaty bych souhlasila víc,než s tou kořenovou zeleninou.u všeho se musí přemýšlet,tím nemyslím tebe.
Martinka, bez ohľadu na názov tohto guláša, guláš je pôvodom jedlo maďarských pastierov a varí sa tak, ako je to napísané. Má to byť hustá polievka so zemiakmi, aby v nej lyžica stála. Až na tú múku, zahustiť by ho mala cibuľa a ostatná zelenina. Maďar by tam pridal aj papriku a paradajku. To iba u nás sa z guláša stalo mäso narezané na kocky. Tým pádom k tomu knedlík netreba, ale prečo sa divíte a tvrdíte, že je to desománia ? Veď každý má iné chute, nie ? Nepodceňujte ženy, že nevedia variť. Možná to vedia lepšie ako Vy.
Já bych tedy vařila guláš určitě z kližky, nevidím důvod, proč ne.Vařit guláš mě učil můj otec (chlapi jsou v tomhle případě nějak přece jen o malinko lepší) a vždycky říká, že nejlepší guláš je z kližky.Zahušťuji chlebem.Jenom bych chtěla upozornit, že v seznamu surovin není uvedeno množství brambor.
Nic proti,ale proč zrovna kližku,a ten postup je taky děsivej,bych to uvařila trochu jinak,zvolila bych jiný postup,a tedy jen tak mezi námi,nevařila bych to vůbec,nic proti receptu,ale jak něko může říct,že to bylo dobré.taková děsománie.Bože ženský naučte se vařit.A jak správně poznamenala Michaela s knedlíkem no má ucta.
Vazne to podavate jeste s knedlikem, kdyz uz jsou v tom brambory?
Recept jsem vyzkoušela a bylo to moc dobré!