Zkusila jsem tento recept dneska a je výborný! Přesně jako z indické restaurace. Děkuju
Zalejte cícer v miske vodou, sceďte, vložte do zaváracej fľaše, zaviažte gázou a nechajte pri izbovej teplote. Postup opakujte každý deň, teda zaliať vodou, scediť, naspäť do fľaše, zaviazať gázou. Asi po 4-5 dňoch začne klíčiť, závisí to od teploty a vysušenia cíceru. Konzumuje sa pri veľkosti klíčkov 0,5 cm. Nedávajte klíčiť príliš veľa semien, len toľko, čo spotrebujete,naraz. Preklíčené nie je dobé. Rovnako môžete nechať naklíčiť ľubovoľné semená, sóju, pšenicu, atď.
Nevite nahodou nekdo, jak se "vyrobi" naklicena cizrna? Muzu si ji naklicit doma, nebo se da nekde koupit, pripadne kde? Nikde na internetu jsem zadny postup nenasla. Diky za radu:-)
Pokiaľ cícer necháte 24 namočený, potom ho stačí pol hodiny varit, soliť až keď je už skoro mäkký, dobrú chuť...:))
Pokiaľ cícer necháte 24 namočený, potom ho stačí pol hodiny varit, soliť až keď je už skoro mäkký, dobrú chuť...:))
Naše rodina si oblíbila polévku z cizrny(mixovanou) připravenou stejně jako hrachovou,jen ochucenou solí a česnekem s opraženou houskou.
Milý Martine, cizrna je i bez klíčení po uvaření tak měkká, že ji lze mixovat.
A zapomněl jsem, samozřejmě solit až po uvaření, ale to je i v receptu...
Cizrnu klíčím (do délky klíčku asi jako průměr zrna), pak je po 20 minutách varu tak měkká, že ji lze i mixovat na pastu do pomazánek.
nejlepší je vařit v tlakovém hrnci.
Můžu jenom poradit, co mi říkala kamarádka a co opravdu funguje. Cizrna, když se dlouho vaří, tak opět tvrdne.Já jí dřív taky vařila a vařila a bylo jsem překvapená, že je tvrdší a tvrdší.Teď ji vařím tak půl hodiny (ale je asi 24 hod namočená) a stačí to.Při delším vaření mi už tvrdne.
Namáčím ji stejně jako fazole. Nejlépe přes noc a vždycky se pěkně uvařila.
Mám problém s vařením cizrny, ať ji vařím, jak chci dlouho, stále je natvrdlá. Existuje na to nějaký zlepšovák?