Tohle je, doufám, vtip...
Dělávám podobné. Jen nesmažím na oleji, to prostě nesnáším. Na trošce oleje smažím jen amolety-palačinky. Jinak když obalované řízky, tak hodně oleje rozpálit. Topinky a bramborové placky smažím na sádle, které naberu vařečkou a potřu s ním teflonovou pánev. Do rozkvedlaného vajíčka dávám sůl a česnek nastrouhaný na jemném struhadle. Švagrová dávala i papriku. Potřu krajíc chleba po jedné straně a položím na pánev namazanou stranou. Musí se počkat, až se odlepí vejce od pánve a přichytí se na topince. Pak osmažím na druhé straně. Mám k tomu ráda sterilované okurky nebo jablko. Taky čaj nebo bílá káva, kakao... Když se obalí chleba o obou stranách tak je měkký a vhodný i pro lidi, kteří mají potíže s kousáním. Když tam dávám česnek, tak by bylo dobré přidat i trochu majoránky.
Dobrota. Měli jsme k večeři, jen slabě potřené hořčicí a k tomu zeleninu a mléko.
Z normálního chleba (typ Šumava) to dělám k večeři - do vajíčka přidám i nějaké bylinky, česnek nebo nastrouhaný sýr... A nebo ze světlého toustového k snídani - pak to posypu cukrem (možná vám to bude připadat divné, ale raději to máme s krupicovým, než s práškovým) s skořicí. V Bulharsku se těm sladkým říká "princesky" a je to s kyselým mlékem častá snídaně. Simča
Takto upravené se dají i pomazat marmeládou,povidly, posypat tvarohem, chutnají pak jako lívance.
Tenhle chleba občas vaříme,je dobrý se spoustou zeleniny,cibulkou na kroužky,proužky salámu,šunky,uzeného masa,nastrouhaným tvrdým sýrem a pokapaný kečupem.Je to rychlé a suroviny na výrobu jsou doma vždycky po ruce.
Taky je výborný, když se do toho vajíčka přidá najemno nastrouhaný sýr (cihla)!
Tomuhle děti říkají chléb v kožichu, protože osmažený chleba vypadá, jako kdyby měl na sobě kožíšek z hermelínu. Pak to jedí s kečupem a tatarkou. Zkuste, je to s čajem rychlá a docela chutná večeře!