Dneska v poledne vařili na ČT 2 Kluci v akci bruschettu, tedy připravovala jim ji pravá Italka. Šlo opravdu o běžný italský bílý chléb a ještě mám pocit, že ho ani neopékala - pokud jsem dobře viděla, protože jsem u toho vařila.
k přípravě bruschetty využijeme starší bílé pečivo -ciabatta nebo bageta- nakrájené na silnější plátky, které opečeme třeba v topinkovači. Stroužkem česneku potřeme -více nebo méně- opečené pečivo a obložíme zralými rajčaty, posolíme, okořeníme oreganem nebo v létě bazalkou, pokapeme dobrým oliv.olejem. Přidáte-li mozzarellu máte chutnou lehkou večeři.
Nikdy jsem bruschettu nejedla, ale recept mě inspiroval k využití včerejších rohlíku, které jsem rozpekla v troubě. Směs byla vynikající i na nich. Ostatním členům rodiny jsem namluvila, že se jedná o bruschettu. : ))) Díky za inspiraci a doufám, že jsem neurazila milovníky italské kuchyně.
Já jsem jedla bruschettu vloni v Římě a mám pocit, že byla z běžného italského chleba (bílý, hodně pórovitý, rozhodně ne ale buchtovitý jako naše veka). Stejný chléb nám pak dali jako přílohu k hlavnímu chodu.
tak, jak to dělá autor, je to opravdu mňam.
To je urcite dobry napad. Kdyz se to necha ulezet, tak je cut intensivnejsi. Samozrejme, ze si clovek muze take poradit tak, ze pouzije vetsi mnozstvi aromatickych ingredienci, pokud to ma jit rychle, jak pri tomto receptu, vseobecne se ale take priklanim k nakladani predem
Nejlepší je mít v uzavíratelných vaničkách naložený zvlášť již prolisovaný česnek a zvlášť nasekanou nebo sušenou bazalku v oliv. oleji. Pak si jen vezmete potřebné množství a odhadnete slanost. To mám také přímo od Italů.
Myslim, ze priprava Bruschetty je regionalne zavisla. Vedl jsem o tom uz ruzne diskuze a slysel jsem i zcela odlisne recepty. Jiste, ze soleni je zavisle taky na postupu a na tom, jak dlouho to nechate ulezet. Pepr se tam ovsem opravdu hodi, zalezi na chuti. Bruschetta podle tohoto receptu se mi ovsem osvedcila a je takto velmi oblibena. Nasekanou petrzel muzu doporucit, nejlepe jako dekoraci.Inu...kazdy si Bruschettu koneckoncu muze upravit podle sveho, ja samozrejme doporucuji muj recept s timto postupem:-)
S Italem ziji tak jenom bych chtela rici, ze je to opravdu super jenom se jeste pridava petrzelka na drobno a nepepri se a soli az na konec jako vse ostatni v Italii a ne moc a v chladu by mel pobyt vice nez jen chvili, minimalne 3 az 4 hodiny poznate pak proc nesolit je opravdu dobre prolezele :)
Já jsem Bruschettu poprvé jedl v řecké restauraci v Německu. Chtěl jsem si to udělat doma, ale nebyl jsem si zcela jisty, co všechno se tam dává. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem na to přišel....přitom je to docela jednoduchá záležitost:-) Každopádně v Itálii jsem sice byl, ale Bruschettu jsem tam bohužel nechutnal, takže ani nevím, jaké pečivo používají...Dovedl bych si bruschettu ale představit i s restovanou Ciabattou a Ciabatta se ve velkych obchodech už prodává běžně...ale i stou bagetou je to moc dobré. Každopádně nedoporučuju veku. Uvnitř je moc měkká, celá se rozpadává při krájení a přípravě, delá to děsny binec a chuťově veka taky za moc nestojí, takže buď bageta, nebo ta Ciabatta :-)
Pravá bruschetta ovšem není z bagety, v Itálii se prodává jako speciální pečivo, které ovšem u nás není k dostání, takže s bagetou jako náhradou souhlasím :-)