Opraný a okapaný bez rozvaříme.Směs propasírujem přes husté síto - ne kov!! Zvážíme množství, dáme do kastolu a přidáme cukr. Vaříme dále asi 25 minut. Přidáme hřebíček a skořici. Po zkoušce,že je už kecanda hustá jako povidla, naplníme do příslušných nádob - já to dávám do kameninových povidláků, ale i sklenice samozřejmě, ty ale jen povážu celofánem - víčko je zbytečné - nekazí se.
2
Jinak je možno opět použít želírovací cukr dle návodu naobalu.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
marienka
|28. 8. 2012 16:58
:-)
ladislava staffenová
|28. 8. 2008 09:20
Františku,to jste měl docela kliku - bezinky ani cokoli z nich zasyrova ??????Je to i mírně jedovaté a malé děti v žádném případě je jíst syrové nesmějí.No a s tím vařením z léčivek - ta Vaše poslední věta platí 100% - odpověděl jste si sám, jenže přehánění platí u všeho i když to škození je určité daleko menší než z přemíry alkoholu nebo cukru v pečivu(ať je to léčivé nebo ne - to vyjmenovávat nemusím).Jinak ta povidla - naprosto stejné použití jako švestková. Dejte do buchet, na koláč a uvidíte. My to i mícháme s hruškovými povidly a je to vítaná změna.(zase platí, ne se přecpat :-)))) Určitě raději dělám z těchto surovin, kde vím, co to obsahuje, co můžu a co ne. Naši předkové to věděli dobře. A radši si dám bezinkový nebo lipový čaj než tuny umělého vitamínu C.
František Brusák
|27. 8. 2008 19:09
Vypadá to zajímavě jen nevím na co se tyto povidla používají.Já jsem zkusil bezovou šťávu za syrova a byla strašně močopudná a navíc jsme se po prvním litru šťávy osypali.Lékař nám řekl že jsme převitaminovaný.Nevím zda to je nejšťastnější nápad vařit z léčivek.Při používání většího množství si myslím přestává léčit a škodí.